Ботев приключи европейския си път със загуба в Португалия | webcafe.bg

Ботев приключи европейския си път със загуба в Португалия

03.08.2017, 22:30 (обновена 03.08.2017, 22:54)
Ботев - Маритимо 0:0

Снимка: © botevplovdiv.bg

Двубоят тази вечер протече твърде зле за Ботев и "канарчетата" приключиха с евротурнирите

Ботев Пловдив отпадна от Лига Европа след загуба с 0:2 в реванша срещу португалския Маритимо.

"Канарчетата" направиха тактическо 0:0 преди седмица в Бургас, но ответният двубой се разви твърде неприятно за тях и те приключват участието си в евротурнирите за тази година.

Тази вечер Маритимо очаквано наложи натиск в началото и пресата им затрудни играчите на Ботев. В 25-ата минута обаче гостите направиха добра атака, в която Косоко намери Цветомир Панов в наказателното поле и се наложи вратарят Шарлс да се намесва.

В 34-ата минута португалците поведоха с голяма помощ от съдията при съвсем безобидно положение. След центриране от пряк свободен удар Пламен Димов посегна към противников футболист и го избута леко в наказателното поле, а реферът прецени, че трябва да отсъди дузпа.

От бялата точка Родриго Пиньо стреля в центъра на вратата и беше точен - 1:0.

Точно в края на полувремето Ботев можеше да изравни, но ударът с глава на Виктор Генев след корнер мина встрани от вратата.

В началото на втората част Маритимо отбеляза повторно при контраатака.

Панов беше изблъскан от Беса, но съдията не отсъди фаул и атаката продължи през зоната на десния бек, а Рикардо Валенте я завърши с точен удар покрай Чворович - 2:0.

В 65-ата минута Чворович предотврати сигурен трети гол във вратата си, но в предни позиции Ботев така и не можа да направи нещо, за да се върне в мача.

Oще: ботев  ботев пловдив  дузпа  евротурнири  загуба  иван чворович  лига европа  маритимо  омар косоко  отпадане  отпадна  пламен димов  португалия  пресилена дузпа  приключи  рикардо валенте  родриго пиньо