Рома изпревари Челси, Атлетико отпадна след драматична развръзка

Голът, предизвикан от центриране на Азар, не стигна на Челси да завърши първи в групата Снимка: Getty Images

Челси и Атлетико Мадрид завършиха 1:1 на "Стамфорд Бридж" в последния си мач от група "C" на Шампионската лига.

Крайният резултат не устройва нито един от двата отбора, тъй като Атлетико остава на трето място и отпада от турнира, а Челси завършва втори, макар и с равни точки с първенеца Рома.

В двуострия мач с доста положения гостите успяха да открият в 56-ата минута. След корнер Фернандо Торес отклони топката на далечната греда и там оставеният сам Саул Нигес също с глава вкара за 1:0.

В 75-ата минута Стефан Савич си вкара автогол, засичайки центриране на Еден Азар в собствената си врата и така Челси изравни. До края Мората, Вилиан, Азар и Миши Батшуай пропуснаха да донесат победата на "сините" и първото място в групата.

По същото време Рома си осигури върха в крайното класиране с ценен успех с 1:0 над Карабах. Диего Пероти отбеляза победния гол с добавка в 53-ата минута след спасен удар на Един Джеко.

Рома и Челси завършват с по 11 т., а Атлетико събра 7 и отива в Лига Европа. Карабах е на дъното с 2 т.