Рома изпревари Челси, Атлетико отпадна след драматична развръзка | webcafe.bg

Рома изпревари Челси, Атлетико отпадна след драматична развръзка

05.12.2017, 23:37 (обновена 06.12.2017, 00:18)
Челси - Атлетико Мадрид 1:1

Голът, предизвикан от центриране на Азар, не стигна на Челси да завърши първи в групата

Челси и Атлетико Мадрид завършиха 1:1 на "Стамфорд Бридж" в последния си мач от група "C" на Шампионската лига.

Крайният резултат не устройва нито един от двата отбора, тъй като Атлетико остава на трето място и отпада от турнира, а Челси завършва втори, макар и с равни точки с първенеца Рома.

В двуострия мач с доста положения гостите успяха да открият в 56-ата минута. След корнер Фернандо Торес отклони топката на далечната греда и там оставеният сам Саул Нигес също с глава вкара за 1:0.

В 75-ата минута Стефан Савич си вкара автогол, засичайки центриране на Еден Азар в собствената си врата и така Челси изравни. До края Мората, Вилиан, Азар и Миши Батшуай пропуснаха да донесат победата на "сините" и първото място в групата.

По същото време Рома си осигури върха в крайното класиране с ценен успех с 1:0 над Карабах. Диего Пероти отбеляза победния гол с добавка в 53-ата минута след спасен удар на Един Джеко.

Рома и Челси завършват с по 11 т., а Атлетико събра 7 и отива в Лига Европа. Карабах е на дъното с 2 т.

Oще: автогол  атлетико  атлетико мадрид  група  групова фаза  диего пероти  дюшекчиите  еден азар  изпревари  карабах  класиране  крайно класиране  отпадна  пропуски  първо място  развръзка  рома  саул нигес  сините  стамфорд бридж  стефан савич  челси