Монако довърши Сити и достигна 1/4-финал в Шампионска лига | webcafe.bg

Монако довърши Сити и достигна 1/4-финал в Шампионска лига

15.03.2017, 23:31 (обновена 15.03.2017, 23:56)
еръ

Снимка: © Getty

Монако победи с 3:1 Манчестър Сити

Монако победи с 3:1 Манчестър Сити в реванша от 1/8-финалите в Шампионска лига и с общ резултат 6:6 се класира напред в турнира.

Килиан Мбапе даде преднина на своите, а Фабиньо удвои. Лирой Сане върна надеждите на „гражданите“, след като намали пасива на своите, но Тиемуе Бакайоко попари Пеп Гуардиола и компания.

Двата тима оправдаха всички очаквания за нов атрактивен сблъсък, като първото полувреме на Луи II мина под диктовката на домакините. В 8 мин. Килиан Мбапе изведе своите напред, след като засече пас на Бернардо Силва.

В 29 мин. Менди напредна по фланга и предостави прекрасна топка на Фабиньо, който се възползва по отличен начин и удвои за 2:0. При този резултат двата тима се прибраха в съблекалните.

През второто полувреме Манчестър Сити пое инициативата, като с пропуски се отчетоха Стърлинг и Агуеро. В 71 мин. обаче Стърлинг отправи силен удар, който бе избит от Даниел Субашич, но топката отиде в краката на Сане, който нямаше как да сгреши и вкара в опразнената врата.

Само 6 мин. по-късно Тиемуе Бакайоко заби топката в мрежата с глава и оформи крайния резултат.

Oще: аспирините  атлетико мадрид  байер леверкузен  голове  директни елиминации  класиране  манчестър сити  монако  резултат  шампионска лига