Наполи съхрани надежди за класиране, Монако се срина окончателно | webcafe.bg

Наполи съхрани надежди за класиране, Монако се срина окончателно

22.11.2017, 00:28 (обновена 22.11.2017, 00:52)
Наполи - Шахтьор 3:0

Успехът беше задължителен за Наполи и отборът го постигна. В последния кръг обаче отборът ще разчита и на Манчестър Сити

Наполи остана в играта за второто място в група "F" на Шампионската лига, постигайки задължителна победа с 3:0 срещу Шахтьор.

Лоренцо Инсиние изведе домакините напред с прекрасен гол в 56-ата минута, а между 81-ата и 83-ата Желински и Дрис Мертенс решиха мача окончателно с нови две попадения.

Така Наполи вече има предимство в преките двубои срещу Шахтьор и запази шансовете си да измести украинците за място на осминафиналите. За целта италианците трябва да бият Фейенорд като гости в последния кръг, а Шахтьор трябва да загуби домакинството си на първенеца Манчестър Сити.

"Гражданите" продължават с пълен актив от 15 т. в групата след пестеливо 1:0 над Фейенорд.

Гола за победата отбеляза Рахийм Стърлинг в 88-ата минута след подаване на Гюндоган. Така Стърлинг се разписа в четвърти пореден мач от Лигата.

В група "G" полуфиналистът от миналия сезон Монако загуби тежко с 1:4 домакинството си на РБ Лайпциг и отпада от евротурнирите, завършвайки на последно място в групата.

На първо място ще завърши Бешикташ, постигнал необходимото равенство 1:1 с Порто, което изпраща турците на 1/8-финалите в Шампионската лига за пръв път в историята им. В последния кръг ще се води битка за втората позиция, като Порто и Лайпциг имат по 7 т.

Порто обаче има предимство в преките двубои и предстои да домакинства на Монако, докато германската сензация приема Бешикташ.

Oще: бешикташ  група  дрис мертенс  класиране  лоренцо инсиние  манчестър сити  монако  надежди  наполи  окончателно  отпада  отпадане  порто  преки двубои  пълен актив  рахийм стърлинг  рб лайпциг  сити  сметки  срина  фейенорд  шампионска лига  шахтьор