Юнайтед отново нямаше проблеми със Сент Етиен и е на 1/8-финал | webcafe.bg

Юнайтед отново нямаше проблеми със Сент Етиен и е на 1/8-финал

22.02.2017, 21:12 (обновена 22.02.2017, 21:27)
Сент Етиен - Манчестър Юнайтед 0:1

Братята Флорентин и Пол Погба, изправили се един срещу друг на терена, поздравяват публиката след мача

Манчестър Юнайтед победи Сент Етиен и в реванша от 1/16-финалите на Лига Европа. Така без да срещне проблеми, тимът на Жозе Моуриньо се класира за следващата фаза.

Този път "червените дяволи" стигнаха до минималното 1:0 като гости, но то им беше достатъчно след успеха с 3:0 в първия мач на "Олд Трафорд".

Още в 17-ата минута Хенрик Мхитарян вкара единственото попадение след центриране на Хуан Мата, като този гол заличи всякакви надежди за домакините, че могат да постигнат нещо в този сблъсък.

За Юнайтед обаче имаше и лоши новини. В 25-ата минута голмайсторът Мхитарян се контузи и беше сменен принудително от Рашфорд.

А в 60-ата и 63-ата минута Ерик Байи си изкара два бързи жълти картона и остави отбора си с човек по-малко, като ще бъде наказан за първия осминафинал от Лига Европа.