Ужасна защита провали Астана и Стоилов | webcafe.bg

Ужасна защита провали Астана и Стоилов

23.11.2017, 19:52 (обновена 23.11.2017, 20:07)
Станимир Стоилов

Астана все още може да се класира напред в Лига Европа, но всичко ще зависи от последния им мач срещу Славия Прага

Воденият от Станимир Стоилов Астана загуби с 2:3 домакинството си на Виляреал в група "А" на Лига Европа.

Твърде многото грешки в защита провалиха казахстанския шампион, но шансовете му за класиране в следващата фаза остават.

Жуниор Кабананга откри резултата със страхотен гол отдалеч в 22-ата минута, но в края на първото полувреме Раба изравни за гостите точно след като Астана пропусна да поведе с 2:0.

През втората част защитата на домакините продължи лесно да предоставя положения на Виляреал и в 65-ата минута тъкмо влезлият Седрик Бакамбю беше изведен, за да покачи на 2:1 за испанците. В 83-ата минута отново Бакамбю направи 3:1, а Патрик Твумаси върна един гол за Астана преди края, но за повече казахстанците нямаха време.

След успеха Виляреал остава лидер в класирането с 11 т. и е сигурен участник на 1/16-финал. Астана е на второ място със 7 точки, но третият Славия Прага е с 5 и може да ги изпревари, ако спечели тази вечер гостуването си на Макаби Тел Авив. В последния кръг Славия и Астана играят един срещу друг в Прага и там ще решат спора за второто място.

Oще: астана  виляреал  защита  казахстан  казахстанци  класиране  лига европа  макаби тел авив  мъри  мъри стоилов  провали  славия прага  станимир стоилов  ужасна защита