Ница и Аякс ще решават спора на реванша, гръмко 3:3 в Белгия | webcafe.bg

Ница и Аякс ще решават спора на реванша, гръмко 3:3 в Белгия

27.07.2017, 08:03 (обновена 27.07.2017, 08:18)
балотели срещу аякс

Марио Балотели вкара гола за Ница.

Две от сензациите в Европа през миналия сезон Ница и Аякс не успяха да излъчат победител в първия мач помежду си от третия предварителен кръг на Шампионската лига.

Срещата във Франция завърши при резултат 1:1.

Ница поведе в резултата в 32-та минута, когато Жан Микаел Сери направи хубав пробив отдясно и подаде остро по земя за Марио Балотели, който отблизо засече кълбото във вратата за 1:0.

Тимът от Лазурния бряг обаче допусна изравняване в началото на второто полувреме, а голяма вина за това имаше вратарят Йоан Кардинал. Той излезе неразчетено при едно балонно центриране в наказателното поле и изби топката право в краката на Дони ван де Беек, за когото остана единствено да отбележи в опразнената врата.

Брюж и Истанбул ББ сътвориха спектакъл, завършил при резултат 3:3.

Играчите на Брюж взеха ранна преднина от два гола. Още в 6-та минута Еманюел Бонавентура даде преднина на своя тим, а в 16-та Стефано Денсвил удвои.

Гостите обаче излязоха преобразени през второто полувреме и за по-малко от четвърт час обърнаха резултата в своя полза. В 59-та минута Марсио Мосоро върна един гол, Елжеро Елиа в 63-та минута изравни, а в 73-та минута отново Марсио вкара за 2:3.

Така Брюж бе поставен до стената, но в 78-та минута отново Денсвил успя да порази вратата на съперника и да оформи крайното 3:3.

Астана на Станимир Стоилов направи важна крачка към плейофите след 3:1 над Легия Варшава, а със същия резултат Динамо Киев преодоля Йънг Бойс като домакин.

Резултати и голмайстори:

Астана – Легия (Варшава) 3:1

1:0 Кабананга (36), 2:0 Маевски (45), 2:1 Садику (78), 3:1 Твумаси (90+4)

Динамо (Киев) – Йънг Бойс 3:1

1:0 Ярмоленко (15), Мбокани (34), 2:1 Фаснахт (90+1), 3:1 Гармаш (90+3)

Залцбург – Риека 1:1

0:1 Гавранович (30), 1:1 Хван (49)

Апоел (Беер Шева) – ЛУДОГОРЕЦ 2:0

1:0 Антони Нвакаеме (19), 2:0 Матан Охана (79)

Виторул – АПОЕЛ (Никозия) 1:0

1:0 Кристиан Ганеа (75)

Марибор – Хафнарфьордур 1:0

1:0 Маркос Таварес (54)

Ница – Аякс 1:1

1:0 Марио Балотели (32), 1:1 Дони ван де Беек (49)

Селтик – Розенборг 0:0

Брюж – Истанбул Башакшехир 3:3

1:0 Емануел Денис (5), 2:0 Денсвил (16), 2:1 Мосоро (59), 2:2 Елия (63), 2:3 Мосоро (73), 3:3 Денсвил (78)

Oще: астана  аякс  брюж  динамо киев  евротурнири  ница  станимир стоилов  шампионска лига