Звездното трио на ПСЖ помля Селтик, Байерн стартира рутинно | webcafe.bg

Звездното трио на ПСЖ помля Селтик, Байерн стартира рутинно

12.09.2017, 23:32 (обновена 13.09.2017, 00:39)
Селтик - ПСЖ 0:5

Кавани и Неймар заедно с Мбапе изглеждат все по-впечатляваща комбинация в атаката на ПСЖ

Пари Сен Жермен започна гръмко участието си в новия сезон на Шампионската лига с разгромно 5:0 в гостуването на Селтик.

Без да губи време, звездната селекция на парижани реши мача още през първото полувреме, а в основата на успеха беше звездното трио в нападение Неймар-Кавани-Мбапе.

В 19-ата минута Неймар откри резултата след асистенция на Рабио, а в 34-ата минута Мбапе удвои. Преди края на полувремето се разписа и Кавани, който вкара от дузпа, изработена от самия него.

В 83-ата минута Микаел Лустиг си вкара автогол след остър пас на резервата Дракслер за 4:0, а две минути по-късно отново Кавани вкара страхотно с глава след центриране на Курзава.

Това е най-тежката домакинска загуба на Селтик в евротурнирите и тя предизвика нерви и сред феновете. Привърженик на "детелините" нахлу на терена и опита да изрита Килиан Мбапе.

Тотална доминация на фаворита имаше и в другия мач от група Б, в който Байерн удари с 3:0 Андерлехт на "Алианц Арена".

Роберт Левандовски откри от дузпа в 12-ата минута, а Свен Кумс получи директен червен картон за нарушението срещу поляка. Байерн пропусна множество възможности до края на полувремето и в началото на второто, а Андерлехт можеше да се върне в мача, но Чипчиу удари греда.

В 65-ата минута Тиаго Алкантара покачи на 2:0 и успокои баварците, а в самия край Йошуа Кимих се възползва от пас на Боатенг и завърши точно за крайното 3:0.

В група А Манчестър Юнайтед отбеляза успешно завръщане в Шампионската лига с домакинско 3:0 над Базел. Фелайни, Лукаку и Маркъс Рашфорд отбелязаха головете, а лошата новина за Жозе Моуриньо беше контузията на Пол Погба, който напусна терена още в 19-ата минута.

Oще: автогол  андерлехт  байерн  байерн мюнхен  група  дузпа  единсон кавани  звездно трио  йошуа кимих  килиан мбапе  контузия  манчестър юнайтед  маркъс рашфорд  маруан фелайни  нападателно трио  неймар  пари сен жермен  пол погба  помля  псж  разгром  роберт левандовски  ромелу лукаку  селтик  тиаго алкантара  трио  шампионска лига