Звездното трио на ПСЖ помля Селтик, Байерн стартира рутинно

Кавани и Неймар заедно с Мбапе изглеждат все по-впечатляваща комбинация в атаката на ПСЖ Снимка: Getty Images

Пари Сен Жермен започна гръмко участието си в новия сезон на Шампионската лига с разгромно 5:0 в гостуването на Селтик.

Без да губи време, звездната селекция на парижани реши мача още през първото полувреме, а в основата на успеха беше звездното трио в нападение Неймар-Кавани-Мбапе.

В 19-ата минута Неймар откри резултата след асистенция на Рабио, а в 34-ата минута Мбапе удвои. Преди края на полувремето се разписа и Кавани, който вкара от дузпа, изработена от самия него.

В 83-ата минута Микаел Лустиг си вкара автогол след остър пас на резервата Дракслер за 4:0, а две минути по-късно отново Кавани вкара страхотно с глава след центриране на Курзава.

Това е най-тежката домакинска загуба на Селтик в евротурнирите и тя предизвика нерви и сред феновете. Привърженик на "детелините" нахлу на терена и опита да изрита Килиан Мбапе.

Тотална доминация на фаворита имаше и в другия мач от група Б, в който Байерн удари с 3:0 Андерлехт на "Алианц Арена".

Роберт Левандовски откри от дузпа в 12-ата минута, а Свен Кумс получи директен червен картон за нарушението срещу поляка. Байерн пропусна множество възможности до края на полувремето и в началото на второто, а Андерлехт можеше да се върне в мача, но Чипчиу удари греда.

В 65-ата минута Тиаго Алкантара покачи на 2:0 и успокои баварците, а в самия край Йошуа Кимих се възползва от пас на Боатенг и завърши точно за крайното 3:0.

В група А Манчестър Юнайтед отбеляза успешно завръщане в Шампионската лига с домакинско 3:0 над Базел. Фелайни, Лукаку и Маркъс Рашфорд отбелязаха головете, а лошата новина за Жозе Моуриньо беше контузията на Пол Погба, който напусна терена още в 19-ата минута.