С фамозни голове Ботев сломи Партизани, класирането изглежда сигурно

Неделев отбеляза победния гол за Ботев с далечен шут

Ботев постигна чудесна победа като гост на албанския Партизани с 3:1 в първия предварителен кръг на Лига Европа.

"Канарчетата" направиха пълен обрат и преди реванша класирането им изглежда почти сигурно.

Футболистите на Николай Киров допуснаха гол още в 4-ата минута, когато Чворович беше неприятно изненадан от диагонален удар на Сукай за 1:0. Ботев обаче играеше все по-добре и в 25-ата минута изравни. Омар Косоко беше оставен спокойно да си нагласи топката пред наказателното поле и с безпощаден удар в левия ъгъл да изравни.

През втората част Ботев продължи да играе силно и в 63-ата минута стигна до втори гол - Тодор Неделев с красив шут отдалеч с левия крак направи 2:1. В 89-ата минута Косоко отново блесна, като отне топката от последния в защитата на Партизани, финтира вратаря и на празна врата фиксира крайното 3:1.

Ако Ботев успее да отстрани Партизани, ще се изправи срещу Бейтар (Йерусалим) или Вашаш.