Велик Роналдо и гол от засада класираха Реал, Байерн отново рухна с 10 човека

Роналдо вкара общо пет гола на Байерн в двата мача, за да класира Реал напред Снимка: Getty Images
Роналдо вкара общо пет гола на Байерн в двата мача, за да класира Реал напред

В невероятна драма на четвъртфиналите в Шампионската лига Реал Мадрид отстрани Байерн Мюнхен с 4:2 след продължения и се класира на полуфиналите в турнира.

На „Сантяго Бернабеу" в Мадрид гостите победиха с 2:1 в редовното време и успяха да заличат загубата с 1:2 в Мюнхен, но отново останали с човек по-малко инкасираха три гола в продълженията, първият от които от явна засада.

За Реал героят пак се казва Кристиано Роналдо, отбелязал хеттрик на „Бернабеу" след двата си гола на „Алианц Арена". Грешникът за Байерн също е познат от първия двубой - Артуро Видал, който пропусна дузпа в Германия, а сега си изкара червен картон малко преди края на редовното време.

Байерн започна по-агресивно мача и успя да наложи натиск. Първото им чисто положение дойде в 9-ата минута, когато Рибери центрира отляво, ударът на Тиаго беше блокиран, а Робен не сполучи при добавката.

Макар че териториалното преимущество оставаше на страната на гостите, Реал изглеждаше все по-опасен на терена. В 23-ата минута Бензема не уцели добре топката с глава от добра позиция, после удар на Карвахал беше спасен от Нойер, а съдиите неправилно отсъдиха аут.

След нов удар на Карвахал няколко минути по-късно Нойер изпусна топката, връхлитащият Серхио Рамос стреля точно в ъгъла на вратата, но там беше Боатенг, който изби от голлинията. След това Тони Кроос на три пъти получи пространство да обстрелва вратата при нови добри атаки на Реал, но първо не успя да намери вратата, после беше блокиран от Боатенг, а в третия случай Нойер улови.

Истинската драма обаче тепърва предстоеше.

През втората част Байерн излезе решително напред и надигра съперника. В 51-ата минута Робен получи сам в наказателното поле и копна топката в очертанията на вратата, но Марсело изби от голлинията. Скоро след това Робен се измъкна отляво, влезе в наказателното поле и беше препънат от Каземиро - дузпа за Байерн.

За разлика от първия мач, този път германците се възползваха от 11-метровия наказателен удар и Левандовски откри резултата от бялата точка - 1:0.

Видал можеше да вкара втори гол за баварците веднага след това, но с труден удар от въздуха изкара топката над вратата.

Байерн продължаваше да води играта, но Реал успя да изравни в 76-ата минута.

Каземиро се пребори за една топка в центъра и центрира към Роналдо, който беше изпуснат от Боатенг и с глава направи 1:1.

Само две минути по-късно необясним автогол на Серхио Рамос отново изведе Байерн напред. Капитанът на Реал чукна топката към вратата си след едно безобидно центриране, Кейлор Навас беше излязъл напред и нямаше как да реагира - 2:1 за гостите.

Мачът вече отиваше към продължения, когато в 84-ата минута Артуро Видал си изкара втори жълт картон след остър шпагат, при който обаче игра първо с топката. Реферът Виктор Касай го отстрани от игра, а Байерн отново трябваше да играе с 10 души, както и в първия двубой.

Тимът на Карло Анчелоти рухна бързо в продълженията на мача, когато вече нямаше и необходимите физически сили, и пусна три бързи гола. Нойер спаси няколко положения, но беше безпомощен секунди преди края на първото продължение, когато Серхио Рамос центрира към Роналдо, той спря на гърди и вкара втория си гол в мача за 2:2.

Португалецът обаче беше в явна засада, проспана от съдиите.

Байерн напълно капитулира след това попадение и се пропука още два пъти по твърде елементарен начин. В 110-ата минута Марсело направи страхотен пробив покрай пасивните защитници на баварците и пусна към Роналдо, който на празна врата оформи хеттрика си за 3:2. Две минути по-късно резервата Марко Асенсио се подигра с Хумелс и завърши покрай Нойер за крайното 4:2.