Нов скъпоценен гол на Рашфорд доближи Юнайтед до финал в Лига Европа | webcafe.bg

Нов скъпоценен гол на Рашфорд доближи Юнайтед до финал в Лига Европа

04.05.2017, 23:46 (обновена 05.05.2017, 09:07)
Селта - Манчестър Юнайтед 0:1

Рашфорд отново изигра ключова роля и донесе успеха на Юнайтед. На четвъртфинала срещу Андерлехт отново той класира отбора си с победен гол в продълженията

Манчестър Юнайтед победи с 1:0 в гостуването на Селта в полуфинал от Лига Европа и взе важно предимство преди реванша на "Олд Трафорд" след седмица.

Единствения гол отбеляза Маркъс Рашфорд от пряк свободен удар през второто полувреме, а тимът на Моуриньо можеше да вкара и още, но особено през първата част пропуски и вратарски спасявания го лишиха от по-изразителен успех.

"Червените дяволи" започнаха активно срещата, пресираха усилено и очевидно бяха излезли с идеята да вкарват на чужд терен, за да си улеснят реванша. На три пъти Серхио Алварес се намесваше великолепно при опасни удари на Рашфорд, Лингард и Мхитарян, като последните двама определено можеха да се справят много по-добре очи в очи с вратаря.

През втората част мачът стана по-равностоен, а единоборствата преобладаваха. На няколко пъти младата звезда в нападение за гостите Рашфорд не успяваше да извлече максималното от ситуациите пред себе си, но в 66-ата минута си спечели нарушение малко пред наказателното поле и със силен шут във вратарския ъгъл сам отбеляза от прекия свободен удар - 1:0 за Юнайтед.

Към края Моуриньо прибра отбора си и Селта не успя да стигне до кой знае какви положения, за да избегне загубата.

Така целта на Юнайтед да се класира в Шампионската лига през Лига Европа изглежда все по-реална - "червените дяволи" са на два мача от спечелване на втория по сила турнир и осигуряване на място в Лигата на богатите.

В другия полуфинал от ЛЕ Аякс разби Лион с 4:1 вчера и също е близо до финала.

Oще: жозе моуриньо  лига европа  манчестър юнайтед  ман юнайтед  маркъс рашфорд  полуфинал  пряк свободен удар  първи мач  реванш  селта  серхио алварес  скъпоценен гол  спечелване  турнир  финал  червените дяволи  юнайтед