Ювентус остави Петев капо, Севиля удържа Лион и се класира

Игуаин се радва, след като откри резултата срещу Динамо Снимка: Getty Images
Игуаин се радва, след като откри резултата срещу Динамо

Воденият от Ивайло Петев Динамо Загреб остана без спечелена точка и без вкаран гол в Шампионската лига.

В последния мач от група H хърватите загубиха гостуването на Ювентус с 0:2 след голове на Игуаин в 52-ата минута и Ругани в 73-ата. Ювентус завърши на първо място в групата с 14 т. и се класира напред в Лигата.

В другия мач от групата Севиля удържа 0:0 при гостуването на Лион и също се класира за елиминациите. На французите им трябваше победа с два гола разлика и те създадоха немалко положения, но така и не успяха да вкарат, а двата отбора си размениха и по една греда. Севиля остава втори в групата, а Лион се класира за Лига Европа.

В група Е Георги Миланов записа цял мач при загубата на ЦСКА Москва с 1:3 от Тотнъм. Руснаците откриха чрез Алан Дзагоев в 33-ата минута, но шпорите обърнаха до 2:1 още до края на полувремето с попадения на Деле Али и на Хари Кейн. През втората част Игор Акинфеев си вкара автогол и така Тотнъм си осигури третото място и продължаването в Лига Европа.

В срещата между лидерите в групата Байер Леверкузен победи Монако с 3:0, но остава на второ място, на точка зад френския отбор.

В група G Лестър записа първа загуба в Шампионската лига след тежкото 0:5 от Порто. Английският шампион вече си беше осигурил първото място и беше излязъл предимно с резервите, което доведе до разгрома. С успеха Порто си осигури класирането напред като втори в групата.

В другия двубой от група G Копенхаген победи като гост Брюж с 2:0, но остава трети в групата и ще продължи в Лига Европа.