Ювентус остави Петев капо, Севиля удържа Лион и се класира

08.12.2016, 00:01 (обновена 08.12.2016, 00:46)
Ювентус - Динамо Загреб 2:0

Игуаин се радва, след като откри резултата срещу Динамо

Воденият от Ивайло Петев Динамо Загреб остана без спечелена точка и без вкаран гол в Шампионската лига.

В последния мач от група H хърватите загубиха гостуването на Ювентус с 0:2 след голове на Игуаин в 52-ата минута и Ругани в 73-ата. Ювентус завърши на първо място в групата с 14 т. и се класира напред в Лигата.

В другия мач от групата Севиля удържа 0:0 при гостуването на Лион и също се класира за елиминациите. На французите им трябваше победа с два гола разлика и те създадоха немалко положения, но така и не успяха да вкарат, а двата отбора си размениха и по една греда. Севиля остава втори в групата, а Лион се класира за Лига Европа.

В група Е Георги Миланов записа цял мач при загубата на ЦСКА Москва с 1:3 от Тотнъм. Руснаците откриха чрез Алан Дзагоев в 33-ата минута, но шпорите обърнаха до 2:1 още до края на полувремето с попадения на Деле Али и на Хари Кейн. През втората част Игор Акинфеев си вкара автогол и така Тотнъм си осигури третото място и продължаването в Лига Европа.

В срещата между лидерите в групата Байер Леверкузен победи Монако с 3:0, но остава на второ място, на точка зад френския отбор.

В група G Лестър записа първа загуба в Шампионската лига след тежкото 0:5 от Порто. Английският шампион вече си беше осигурил първото място и беше излязъл предимно с резервите, което доведе до разгрома. С успеха Порто си осигури класирането напред като втори в групата.

В другия двубой от група G Копенхаген победи като гост Брюж с 2:0, но остава трети в групата и ще продължи в Лига Европа.

4. ЦСКА М 3 т.

Монако и Байер Л продължават на осминафиналите, Тотнъм отива в Лига Европа, ЦСКА отпада.

Група F

1. Борусия Д 14 т.

2. Реал М 12 т.

3. Легия 4 т.

4. Спортинг 3 т.

Борусия Д и Реал М продължават на осминафиналите, Легия отива в Лига Европа, Спортинг отпада.

Група G

1. Лестър 13 т.

2. Порто 11 т.

3. ФК Копенхаген 9 т.

4. Брюж 0 т.

Лестър и Порто продължават на осминафиналите, Копенхаген отива в Лига Европа, Брюж отпада.

Група Н

1. Ювентус 14 т.

2. Севиля 11 т.

3. Лион 8 т.

4. Динамо 0 т.

Ювентус и Севиля продължават на осминафиналите, Лион отива в Лига Европа, Динамо отпада.

Oще: групи  групова фаза  динамо загреб  ивайло петев  капо  крайно класиране  лестър  лион  петев  порто  резултати  севиля  тотнъм  шампионска лига  ювентус