Лудогорец може да обърне Копенхаген с повече скорост и с Кешеру напред

Кафу и компания трябва да са си взели уроците от първия мач и да покажат, че са по-добре подготвени за реванша
Марселиньо ще има нужда от повече подкрепа в предни позиции днес и нищо чудно Кешеру да се появи още в стартовия състав Снимка: Ludogorets.com
Дерменджиев знае, че слабото представяне на Лудогорец в първия мач трябва да бъде компенсирано със съвсем различна игра днес

Тази вечер от 22:05 Лудогорец излиза срещу Копехаген в 1/16-финал реванш от Лига Европа в опит да навакса загубата с 1:2 в първия мач.

Шампионът на Дания удари тежко българския отбор преди седмица на „Васил Левски", като Лудогорец изглеждаше неподготвен за силовия футбол на тима на Стале Солбакен.

На пръв поглед днес задачата ще е по-трудна, защото „орлите" нямат друг избор, освен да атакуват и да гонят успех, вкарвайки поне два гола на стадион „Паркен". Където Копенхаген не пусна гол в трите си мача в гупите на Шампионската лига.

Има ли реални шансове Лудогорец в този реванш? Определено да! Тимът на Дерменджиев вече е аутсайдер за класиране в следващата фаза, но не е обречен. И продължаването му не е в сферата на чудесата.

На първо място, отборът вкарва много като гост.

През тази кампания в Европа разградчани са се разписвали 12 пъти на чужд терен срещу 10 реализирани гола в домакинските мачове. Лудогорец не успя да се вкара далеч от дома само в гостуването на Арсенал на „Емирейтс" (0:6), във всички останали мачове навън беше отбелязан поне по един гол.

Затова не би било огромна изненада тимът да успее да вкара два пъти в Дания, което е задължително условие. За да го направи обаче, Лудогорец трябва да покаже своята игра от самото начало - а не това, което игра през повечето време на „Васил Левски" миналата седмица. Последните двайсетина минути от първия мач са добър ориентир какво трябва да покажат „орлите" от първата минута тази вечер.

Ниски топки, пасове на висока скорост и преса срещу по-тромавите датчани изглеждат част от задължителните елементи, ако Лудогорец иска да успее днес.

Нищо чудно треньорът Георги Дерменджиев да направи промени в титулярния състав. Щом трябват голове, какво по-логично от това Клаудиу Кешеру да играе от първата минута - румънецът продължава да носи попадения, когато и да се появи на терена. Ще е хубаво да видим в игра и новото попълнение Жоао Пауло, дори и да влезе от скамейката в по-късен момент.

В същото време, Вандерсон, Кафу и Марселиньо трябва да покажат доста по-добра игра от тази в първия мач. Ако те демонстрират предимството си в скоростта и техниката, футболистите на Копенхаген ще започнат да грешат - датският шампион играе много стабилно, но няма някакви супер футболисти и просто трябва да бъде поставен под напрежение.

Не на последно място, късметът също трябва да е с разградчани.

Нещастният автогол в самото начало на първия двубой повлия твърде много, сега надеждите са мачът да протече по вкуса на Лудогорец. В такъв случай възможността да се стигне до продължения също не е никак малка, а шансове „орлите" да продължат да летят в Лига Европа ще се появят достатъчно.

Въпросът е доколко те ще ги използват.

Ще успее ли българският шампион да продължи напред? Виж коефициентите за това на bet365.com.