ПСЖ продължава да мачка, защитник с хеттрик | webcafe.bg

ПСЖ продължава да мачка, защитник с хеттрик

01.11.2017, 00:09 (обновена 01.11.2017, 00:14)
ПСЖ - Андерлехт 5:0

Лейвин Курзава заби хеттрик при разгрома с 5:0 над Андерлехт

Пари Сен Жермен продължава наказателната си акция в Шампионската лига тази година. След четворката в Белгия, парижани смазаха Андерлехт с 5:0 на своя „Парк де Пренс”.

Така ПСЖ си осигури и предсрочно класиране на 1/8-финалите в надпреварата.

Красиви попадения на Марко Верати и Неймар дадоха аванс от два гола на ПСЖ през първото полувреме, но след това дойде време за Лейвин Курзава да блесне.

Левият бек отбеляза хеттрик в рамките на 26 минути през втората част, с което увеличи головата сметка на ПСЖ на 17 попадения в четири мача и тимът на Унай Емери продължава безапелационно да води в класирането на група В с пълен актив от 12 точки.

В другия мач от групата Байерн Мюнхен победи с 2:1 във визитата си на Селтик и също си осигури излизане от групата. Кингсли Коман и Хави Мартинес се разписаха за баварците, а между тях Калъм Макгрегър вкара почетното попадение за домакините.

Баварците са втори с девет точки и въпреки че Селтик има три на третото място, не може да измести Байерн, тъй като първият показател при определяне на класирането са директните двубои.

На дъното в група В е Андерлехт с нула пункта.

Oще: 1/8-финали  2017/18  андерлехт  байерн мюнхен  групи  класиране  лейвин курзава  марко верати  неймар  псж  селтик  шампионска лига