Реал не успя да сломи непримирим Борусия, Кристиано и Зидан се сдобриха

Роналдо и Зизу си стиснаха ръцете след гола на португалеца. Снимка: getty
Роналдо и Зизу си стиснаха ръцете след гола на португалеца.

Реал Мадрид и Борусия Дортмунд не успяха да се победят на „Сигнал Идуна Парк“ в големия сблъсък от тазвечершните мачове от груповата фаза на Шампионската лига. Пиер-Емерик Обамеянг и Андре Шурле вкараха за домакините, а за гостите се разписаха Кристиано Роналдо и Рафаел Варан.

От самото начало двубоят беше двуостър и в първите минути двата тима си размениха по една опасност пред двете врати. Кристиано Роналдо изпъни опасен пряк свободен удар, а в ответната атака пък жълто-черните изпробваха рефлекса на Кейлор Навас.

Постепенно домакините започнаха да упражняват натиск и преместиха играта в половината на „лос бланкос“. Така обаче се стигна до 17-ата минута, когато Реал организира мълниеносна контраатака и след брилянтна комбинация Роналдо изведе своите напред.

Веднага след гол португалецът отиде при Зинедин Зидан и го поздрави, показвайки, че двамата са забравили за обтегнатите си взаимоотношения в последно време.

Положенията пък започнаха да валят пред двете врати, а сблъсъкът стана още по-интригуващ заради атакуващия стил, който и двата отбора упражняваха. До гол обаче така и не се стигаше.

В края на полувремето Борусия изравни, когато след пряк свободен удар Навас боксира в тялото на Хамес Роригес и топката се върна по посока на вратата, Обамеянг я догони и вкара.

След почивката мадридчани бяха по-мобилизирани, но не се втурнаха да атакуват, а вместо това заложиха на по-трайното владение на топката.

В 67-ата минута защитата на германците проспа едно центриране от фланга, а на втора греда Карим Бензема и Серхио Рамос бяха непокрити. Французинът засече топката, а опитът му за изстрел се превърна в перфектен пас за сънародника му Варан, който отново изведе Реал напред в резултата.

Секунди след това обаче великолепна намеса на Кейлор Навас спаси играчите на Зидан, когато Герейро отлично стреля от воле фронтално на вратата, но ударът му бе париран. Това обаче не отказа играчите на Томас Тухел, които изцяло взеха инициативата.

„Лос бланкос“ видя, че ако продължава да играе в глуха защита, ще допусне гол. Затова смени тактиката и се хвърли да решава мача. В 79-ата минута добър индивидуален пробив на Роналдо завърши с удар, но стражът на домакините отрази.

Секунди по-късно пък единствено уникален Кейлор Навас спря Кастро от това да накара жълтата стена да избухне. Нямаше обаче какво да стори в 87-ата минута, когато Обамеянг опита да отиграе атрактивно със задна ножица центриране от дясно, но топката попадна у Шурле, който я заби във вратата – 2:2.

В добавеното време имаше по още едно опасно положение и пред двете врата, но резултатът не се промени.