Байерн отново се изгаври с обичайната си жертва

15.02.2017, 23:11 (обновена 15.02.2017, 23:54)
алкантара и левандовски

Левандовски и Алкантара бяха сред най-добрите в редиците на Байерн.

Арсенал се надяваше да вземе добър резултат като гост и да запази шансове най-после да елиминира Байерн Мюнхен, но баварците отново се изгавриха с английския си познайник и записаха гръмко 5:1 в първия осминафинален сблъсък между двата отбора в Шампионската лига.

Мачът започна с очакван натиск на домакините и той даде резултат още в 11-та минута. Ариен Робен беше изпуснат от защитата на Арсенал и с фантастичен фалцов удар извън наказателното поле даде аванс на баварците.

Минути по-късно Роберт Левандовски беше изведен отлично и можеше да се озове очи в очи с Оспина, но не успя да поеме добре топката. Все пак баварската атака продължи и завърши с удар в очертанията на вратата на Робен.

Арсенал разчиташе предимно на контраатаки, но лондончани дочакаха мига си при съвсем друга ситуация.

След половин час от началото на двубоя върналият се да помага в отбрана Роберт Левандовски посегна да изчисти една центрирана в наказателното поле топка, но кракът му срещна този на Лоран Кошчелни и реферът посочи бялата точка.

Нойер отрази удара на Алексис Санчес, но отбраната на баварците беше много несъсредоточена и при добаваката чилиецът успя да изравни.

Малко по-късно Байерн също имаше претенции за дузпа след игра с ръка на Белерин в полето пред Оспина, но такава не беше отсъдена.

До края на полувремето и двата отбора създадоха още шансове, а най-сериозният от тях бе в 40-та минута, когато Гранит Джака отправи силен удар, но в близост до тялото на Нойер, който спаси.

Лекцията на баварците обаче предстоеше след почивката, а Левандовски, Алкантара и останалите в червено пропуснаха да унижат още по-сериозно тима на Арсен Венгер.

В 53-та минута Левандовски изкупи вината си от първото полувреме. Ветеранът Филип Лам центрира прецизно от десния фланг точно пред малкото наказателно поле, където полският национал спечели въздушния двубой с Шкодран Мустафи и прониза Оспина за 2:1.

Левандовски продължи да се забавлява, а следващият му ход бе още по-брилянтен.

Той продължи фронтално подаване на Алонсо с пета към Тиаго Алкантара, който след секунда бе очи в очи с вратаря на гостите и отбеляза третия гол.

В следващите минути са разрази истинска буря пред вратата на Арсенал. В 61-та топката срещна напречната греда на англичаните, а реферът зад вратата не сигнализира за игра с ръка на сантиметри от него. Четвъртият гол обаче не закъсня и негов автор отново бе Алкантара в 63-та минута.

Байерн отказваше да отпусне педала на газта и продължи да помита гостите, но с късмет и няколко спасявания на Оспина, Арсенал оцеляваше до 88-та минута, когато се разписа и влезлият като резерва Томас Мюлер благодарение на неадекватната отбрана на англичаните.

Единствената лоша новина за Байерн през вечерта бе, че капитанът Филип Лам получи жълт картон и ще пропусне реванша на "Емиратс", но той така или иначе е предрешен.

Oще: ариен робен  арсенал  арсен венгер  байерн мюнхен  карло анчелоти  роберт левандовски  тиаго алкантра  шампионска лига