Мапуку изригна за Левски, отличен старт за "сините" в Европа | webcafe.bg

Мапуку изригна за Левски, отличен старт за "сините" в Европа

29.06.2017, 21:47 (обновена 30.06.2017, 08:47)
Левски - Сутиеска 3:1

Мапуку беше изключителен в първия си официален мач със синия екип

Пред погледа на собственика Спас Русев, Левски стартира успешно в евротурнирите с хубава победа с 3:1 над черногорския Сутиеска в първи предварителен кръг от Лига Европа.

"Сините" стартираха вихрено на стадион "Георги Аспарухов", подкрепяни страстно от публиката, но през второто полувреме не можаха да покажат същото ниво и допуснаха гол на чужд терен.

Още в 12-ата секунда Жуниор Мапуку откри резултата след светкавична комбинация на Левски, при която Адениджи центрира отдясно и новото попълнение на тима засече точно с глава. Това беше най-бързият гол в евротурнирите в историята на Левски в първия официален мач на Мапуку със синята фланелка.

След попадението домакините заиграха с настроение и продължиха да създават положения, а Мапуку си правеше каквото иска със защитата на Сутиеска.

В 20-ата минута отново Мапуку се върна назад, пое топката пред наказателното поле и стреля по земя, а вратарят Личина не се намеси добре и пусна топката под плонжа си - 2:0 за Левски.

Последва пропуск на Яблонски с глава и спасяване на Личина при изстрел на Антонио Вутов от малък ъгъл (отново изведен от Мапуку), а после Прохазка стреля отдалеч, но вратарят на гостите отрази удара.

В 39-ата минута Сутиеска създаде първото си положение, което доведе до опасен шут, но Божидар Митрев направи важно спасяване.

В самия край на полувремето "сините" отиграха заучена комбинация при един пряк свободен удар далеч от вратата, при който Роман Прохазка отправи неспасяем бомбен удар и вкара много красив гол за 3:0.

Втората част обаче не беше толкова успешна за Левски.

В 50-ата минута Митрев сгреши и Яблонски трябваше да чисти пред голлинията. А Жуниор Мапуку се поумори, както и някои от останалите му съотборници.

В 78-ата минута Сутиеска върна едно попадение чрез Божо Маркович, който беше изведен зад гърба на Яблонски и завърши покрай Митрев за 1:3.

До края гостите останаха с човек по-малко заради втори жълт картон на Радишич, но Левски нямаше време да се възползва и да убие всякаква интрига в реванша.

Точно след седмица "сините" гостуват на Сутиеска и трябва да довършат започнатото срещу черногорците, за да стигнат до сблъсък с Хайдук Сплит във втория предварителен кръг.

Oще: божидар митрев  божо маркович  бърз гол  втори жълт картон  георги аспарухов  герена  гол на чужд терен  евротурнири  жуниор мапуку  изригна  левски  лига европа  надви  начало  положения  предварителен кръг  роман прохазка  старт  сутиеска