Мисията изпълнена! Юнайтед върна европейския си блясък

24.05.2017, 23:30 (обновена 24.05.2017, 23:52)
546666

Снимка: © Getty

Преди началото на срещата всички почетоха с минута мълчание жертвите от атентата в Манчестър, извършен преди дни.

Манчестър Юнайтед победи с 2:0 Аякс във финала на Лига Европа, игран в шведската столица Стокхолм, като по този спечели единствения трофей, който все още нямаше във витрината си.

Успехът за „червените дяволи“ донесоха Пол Погба и Хенрих Мхитарян, а победата идва дни след ужасяващия атентат в Манчестър.

Най-скъпият играч в историята на футбола Пол Погба откри в 18 мин., когато стреля слабо по земя, но топката рикошира в крака на защитник и излъга вратаря, за да се оплете в мрежата му.

Двата отбора се прибраха при 1:0 на полувремето, а веднага след подновяването на играта интригата почти бе мъртва.

В 48-ата минута след центриране от корнер Крис Смолинг игра с топката, а Мхитарян беше съобразителен на три метра от голлинията и с атрактивно изпълнение удвои за 2:0.

Oще: атентат в манчестър  аякс  жозе моуриньо  лига европа  манчестър юнайтед  пол погба  стокхолм  тероризъм  титла  финал  червените дяволи