16.03.2016, 23:15 (обновена 29.03.2016, 11:24)

1 от 2 снимки Назад Напред

Байерн

Героите на обрата - Тиаго и Кингсли Коман вкараха в продълженията головете, с които Байерн елиминира Ювентус.

Байерн го направи... като Байерн.

В паметна нощ от Шампионската лига машината от Мюнхен изглеждаше ръждясала и неработеща, като 18 минути преди края на реванша срещу Ювентус резултатът бе 0:2.

Вкараха Пол Погба и Хуан Куадрадо, а гол на Алваро Мората бе скандално отменен заради несъществуваща засада.

След 2:2 в първия мач, това значеше - надеждата умира, напред отиват италианците.

Байерн не създаваше положения, не играеше добре, видимо разстроен от невероятната игра на Юве.

С две думи - всичко изглеждаше приключило...

Но преди да дойде съдебна медицина във футбола и да узакони смъртта на един от двата големи фаворита в турнира, Байерн за пореден път в историята си се въздигна от пепелта като птица Феникс.

Роберт Левандовски вкара с глава.

В последните секунди Томас Мюлер заби като истински германец, символ на мощ и непримиримост, а лицето му след това бе сякаш извадено от архивните кадри с Бригел, Бреме, Алофс и останалите от немските тимове от 70-те и 80-те - бойци, които не могат да губят.

2:2.

Продължения.

Тиаго Алкантара и Кингсли Коман довършиха Юве, който бе в нокдаун.

Байерн е на четвъртфинал, продължава да е фаворит №2 след Барселона за трофея, а и никой няма да го иска за съперник на жребия в петък.

В другия мач на вечерта Барселона не допусна изненада - 3:1 над Арсенал и 5:1 общ резултат.

Триото Неймар - Суарес - Меси вкара в такъв ред, а за гостите се разписа египтянинът Мохамед Елнени.

Каталунците ще защитават трофея сред последните 8, а букмекърите нямат колебания - Барса е големият фаворит за титлата на Европа и този сезон.

Oще: арсенал  байерн  барселона  осминафинали  пеп гуардиола  пол погба  шампионска лига  ювентус