19-годишен спаси Милан в късна драма, Евертън отново разочарова

Кутроне празнува след победния си гол, спасил Милан в самия край срещу Риека Снимка: Getty Images
Кутроне празнува след победния си гол, спасил Милан в самия край срещу Риека

Милан постигна неочаквано трудна победа с 3:2 над Риека в група D на Лига Европа.

Двубоят беше доста скучен и предвидим до последните минути, когато съперниците си размениха три гола. Милан водеше комфортно с 2:0 с голове на Андре Силва в 14-ата минута и на Матео Мусакио в 53-ата, но гостите от Хърватия някак от нищото изравниха.

В 84-ата минута Максуел Акости намали на 1:2, а в 90-ата Риека получи дузпа и Йосип Елез от бялата точка направи 2:2. Младият Патрик Кутроне обаче спаси "росонерите" и треньора Монтела с победно попадение в 94-ата минута.

В група Е Евертън отново разочарова.

След като в първия кръг отстъпиха с 0:3 на Аталанта, сега "карамелите" стигнаха само до 2:2 вкъщи срещу Аполон Лимасол.

Кипърците поведоха в 12-ата минута чрез Сардинеро, но Евертън обърна мача с попадения на Рууни в 21-ата минута и на Никола Влашич в 66-ата.

Две минути преди края обаче Ектор Юсте изравни за 2:2, въпреки че Аполон даже вече беше с човек по-малко заради червен картон на Роберж малко преди това.

Голямата изненада на вечерта беше в група J, където Заря Луганск шокира Атлетик Билбао като гост с 1:0.