Кошмарен Лудогорец загуби гостуването в Литва | webcafe.bg

Кошмарен Лудогорец загуби гостуването в Литва

12.07.2017, 22:21 (обновена 12.07.2017, 23:12)
абел анисе

Анисе отбеляза попадението за Лудогорец в началото, но впоследствие Жалгирис обърна мача и това изглеждаше заслужено

Лудогорец започна с неочаквана загуба участието си в евротурнирите за този сезон.

Българският шампион загуби с 1:2 от Жалгирис като гост в първи мач от втория предварителен кръг на Шампионската лига.

Шампионът на Литва създаде доста проблеми на Лудогорец и заслужено стигна до обрат в мача, а защитата на българите не изглеждаше никак добре.

Срещата започна равностойно, но постепенно Жалгирис направи няколко опасни атаки. В 13-ата минута нападателят на противника Шернас стреля с глава след дълга топка зад защитата и ударът мина на сантиметри от целта.

Противно на развитието на мача, в 18-ата минута Лудогорец поведе при първото си положение. Вандерсон направи отличен пробив през центъра и хвърли пас зад защитата, Абел Анисе си подкара топката и с чудесен удар завърши контраатаката - 1:0 за Лудогорец.

След отбелязването на попадението обаче, „орлите" не заиграха по-добре. В 25-ата минута те загубиха топката в своята половина, последва много опасно центриране отляво, но Шернас не успя да засече в опразнената врата и Ренан улови топката.

До края на полувремето Жалгирис още няколко пъти затрудни защитата на Лудогорец, а за българския шампион Вандерсон се оказа на добра позиция, но сбърка в решението си да стреля, вместо да подаде към непокрития Кафу.

През втората част домакините опитаха да продължат натиска си, а Лудогорец изчакваше на контраатака. Джоди Лукоки имаше страхотна възможност да направи 2:0 за българския отбор, но сам срещу вратаря стреля в обсега му и Виткаускас изби. В 67-ата минута при нова добра контраатака Марселиньо стреля много добре отдалеч, но Виткаускас отново спаси, а при добавката Кафу не беше точен.

В 78-ата минута литовците най-сетне наказаха грешките в отбраната на Лудогорец.

При атака отдясно Натанаел беше преодолян елементарно, последва центриране, което Моци не успя да пресече и влезлият като резерва за Жалгирис Нюанджи (бивш футболист на българския ЦСКА) беше точен отблизо за 1:1.

В 84-ата минута кошмарът за Лудогорец стана пълен: Нюанджи се подигра с Натанаел, стигна до аутлинията и центрира към границата на наказателното поле, а оттам Куклис с красив удар вкара за 2:1 за домакините.

В 93-ата минута нападателят на Жалгирис Шернас получи втори жълт картон, беше изгонен и ще пропусне реванша.

А българският шампион ще трябва да покаже по-различен облик и да обръща резултата след седмица в Разград.

Oще: абел анисе  вандерсон  гостуване  джанатан кафу  джоди лукоки  жалгирис  защита  кошмар  кошмарен  литва  лудогорец  марселиньо  надигра  натанаел  обрат  орлите  положение  предварителен кръг  реванш  серж нюанджи  центриране  шампион  шампионска лига