Предпазливо 0:0 и Ботев ще решава всичко в реванша | webcafe.bg

Предпазливо 0:0 и Ботев ще решава всичко в реванша

27.07.2017, 22:19 (обновена 27.07.2017, 22:51)
ботев - любимец 1-2, а група, 2013-2014

Пред Тодор Неделев (вляво) се откриха най-добрите положения за Ботев днес, а към края той беше сменен принудително

Ботев направи предпазливо нулево равенство срещу Маритимо в първи сблъсък от третия предварителен кръг на Лига Европа.

Двата отбора не рискуваха много и стигнаха до логичното 0:0 в Бургас, а Ботев не успя да превземе вратата на португалците, макар че изглеждаше по-настъпателният отбор през повечето време.

Първото полувреме протече равностойно и без кой знае какви положения.

Маритимо имаше шанс още в 4-ата минута, когато като от нищото Родриго Пиньо се оказа на добра позиция, но за щастие не уцели вратата. Оттам нататък Ботев постепенно пое инициативата и изглеждаше, че владее положението на терена.

Домакините отправиха няколко опасни центрирания, но най-близо до гола бяха в 27-ата минута, когато далечен удар на Тодор Неделев мина малко над гредата.

Второто полувреме започна с две добри положения за "канарчетата".

В 48-ата минута Косоко технично вдигна топката на главата на Фернандо Виана, но ударът мина малко встрани от вратата. Пет минути по-късно хубава атака на скорост на Ботев завърши с тънко подаване на Виана с едно докосване и удар на Неделев с десния крак по земя, който беше спасен от вратаря Шарлес.

После обаче и гостите имаха шансове да отбележат на два пъти чрез Ебер Беса, който в първия случай преодоля няколко футболисти в жълто-черно и стреля встрани, а впоследствие Чворович направи страхотно спасяване на силния му шут.

В 71-ата минута Тодор Неделев показа колко е опасен от статични положения и стреля директно от пряк свободен удар, но Шарлес внимаваше и спаси.

До края съперниците играта предпазливо и оставиха всичко да се решава на реванша след седмица.

Там Ботев ще има предимството, че не допусна гол на собствен терен и ще отстрани съперника не само при победа, но и при всякакво голово равенство.

Oще: ботев  ботев пловдив  гол на собствен терен  ебер беса  иван чворович  канарчетата  лига европа  маритимо  нулево равенство  омар косоко  предпазливо  реванш  тодор неделев  фернандо виана