Зрелище и шест гола на Челси - Рома, но без победител | webcafe.bg

Зрелище и шест гола на Челси - Рома, но без победител

18.10.2017, 23:23 (обновена 19.10.2017, 00:00)
Челси - Рома 3:3

Един Джеко вкарва гола на вечерта с удар от въздуха и прави резултата 2:2

Челси и Рома завършиха 3:3 на "Стамфорд Бридж" в спиращ дъха спектакъл от група C на Шампионската лига.

След много обрати и интересни ситуации, съперниците заслужено си поделиха точката, макар че смело търсеха пълния успех.

Давид Луис откри резултата за домакините в 11-ата минута с фалцов удар пред наказателното поле. Челси се прибра и играеше на контраатаки, а тимът на Рома контролираше топката и изглеждаше все по-опасен пред вратата на Куртоа.

В 37-ата минута Бруно Перес сгреши в центъра и "сините" проведоха успешна контра. Мората проби и стреля, топката се отклони от Фацио и попадна точно на крака на Еден Азар, който беше безпогрешен за 2:0.

Само три минути по-късно обаче Рома се върна в мача. Александър Коларов заобиколи Аспиликуета като колче, силният му удар рикошира в Кристенсен и топката влетя точно под гредата - 1:2.

През второто полувреме гостите продължиха да играят атакуващо и постигнаха пълен обрат. В 64-ата минута Един Джеко засече директно от въздуха дълго подаване на Фацио и вкара гола на вечерта, с който изравни за 2:2.

Шест минути по-късно отново босненецът беше точен, този път с глава след центриране от фаул на Коларов, и Рома поведе с 3:2.

В 75-ата минута Еден Азар също вкара втория си гол в мача след асистенция на резервата Педро и направи 3:3. До края Джеко не беше точен с глава и не успя да запише хеттрик, а Уилиан беше изпреварен от вратаря на Рома Алисон и Челси също не можа да стигне до трите точки.

Английският шампион остава начело в групата със 7 т. Рома е на второ място с 5, а по-рано тази вечер Атлетико Мадрид стигна само до 0:0 в гостуването на Карабах и остава с 2 т.

Oще: александър коларов  голов спектакъл  давид луис  еден азар  един джеко  зрелище  обрат  педро  равенство  рикошет  рома  сините  стамфорд бридж  челси  шампионска лига