Шахтьор удари Сити и се класира за сметка на Наполи

06.12.2017, 23:55 (обновена 07.12.2017, 00:30)
Шахтьор Донецк

Шахтьор се възползва от това, че Сити не излезе в оптимален състав и взе своето

Шахтьор нанесе първа загуба на Манчестър Сити от началото на сезона и спечели с 2:1 като домакин във финалния кръг от група "F" на Шампионската лига.

Мачът беше без значение за "гражданите", докато успехът гарантираше класирането на Шахтьор на 1/8-финалите за сметка на Наполи.

Манчестър Сити логично излезе на терена с някои резерви и получи два бързи гола към средата на полувремето. В 26-ата минута Бернард вкара красив гол с парабола в далечния ъгъл на Едерсон за 1:0. В 32-ата минута Едерсон увисна тотално при излизането си и позволи на Исмаили да вкара на празна врата за 2:0.

В края влезлият като резерва Серхио Агуеро върна един гол за гостите от дузпа, но резултатът вече нямаше никакво значение заради случилото се в другия мач от групата.

Там Наполи загуби с 1:2 от Фейенорд и се прости с Шампионската лига. Напролет неаполитанците ще играят в Лига Европа, докато холандският тим завърши достойно, записвайки първи точки в групата.

В група "G" Порто разби Монако с 5:2 и зае второто място, което ги класира в следващата фаза.

Монако продължи слабото си представяне в Лигата този сезон и завърши само с 2 т. в групата. Първото място вече си беше осигурил Бешикташ, който победи с 2:1 РБ Лайпциг като гост.

Oще: бернард  бешикташ  гражданите  групи  групова фаза  дузпа  едерсон  елиминации  исмаили  класира  класиране  манчестър сити  монако  наполи  отпадане  порто  първа загуба  рб лайпциг  серхио агуеро  сити  следваща фаза  удари  фейенорд  шампионска лига  шахтьо  шахтьор донецк