Непреклонен Ювентус надви Монако и гледа към финала

Игуаин ликува след втория си гол във вратата на Субашич Снимка: Getty Images
Игуаин ликува след втория си гол във вратата на Субашич

Ювентус победи Монако с 2:0 в първия мач между двата отбора от полуфиналите на Шампионската лига.

На „Луи II" гостите вкараха два гола на чужд терен чрез звездата си Гонсало Игуаин (след две перфектни асистенции на Дани Алвеш), а в защита отново показаха отборната си сила и не позволиха на резултатното нападение на французите да се разгърне.

„Старата госпожа" започна по-добре мача, пое контрола над топката и наложи натиск в началните минути. Първите положения обаче бяха за Монако.

Първо Килиан Мбапе засече с крак центриране отдясно, а по-късно Фалкао стреля с глава - но и в двата случая Джанлуиджи Буфон спаси вратата си.

В 29-ата минута Юве организира красива атака, започнала с петичка на Дибала и минала през Игуаин, който изведе Дани Алвеш в наказателното поле. Бразилецът майсторски върна с пета към Игуаин, аржентинецът се възползва и вкара с удар по земя - 1:0 за „бианконерите".

До края на полувремето гостите отстъпиха инициативата и успешно блокираха опитите за атаки на Монако.

Второто полувреме предложи по-интересни минути поне в началото. Домакините опитаха да осъществят натиск, а още в 46-ата минута Фалкао получи шанс в наказателното поле, но Буфон се намеси блестящо.

В 55-ата минута Монако наивно загуби топката пред вратата си, Маркизио напредна и стреля очи в очи със Субашич, но стражът спаси с крак. В 55-ата минута французите допуснаха нова подобна грешка, Бакайоко загуби в центъра, Дибала веднага пусна към Алвеш, който с брилянтно центриране прехвърли Глик и поднесе топката на Игуаин.

Нападателят засече от непосредствена близост и вкара втория си гол в мача за 2:0.

До края Юве се дръпна назад и разчиташе на безкомпромисната си игра в отбрана, а Монако наложи безплоден натиск, довел до твърде малко реални положения. В последната минута Валер Жермен засече с глава центриране от фаул, но Буфон отрази с една ръка и записа още едно запомнящо се спасяване.

Така „Старата госпожа" удържа двата си чисти гола аванс и изглежда много близо до финала преди реванша в Торино след 6 дни.