Барса унищожи Селтик, Меси с хеттрик

Барселона разгроми Селтик със 7:0 в първи мач от Груп С на Шампионската лига, а Лионел Меси се отчете с три попадения. Другият мач от групата между Манчестър Сити и Борусия Мьонхенгладбах бе отложен заради лошото време и наводнения терен. Снимка: getty.com

Головата фиеста на „каталунците“ подхвана Лео Меси, който едва 3 минути след началото на срещата се разписа след подаване на Неймар. „Детелините“ можеха да изравнят, когато Тер Стеген фаулира Муса Дембеле в наказателното поле, но после поправи грешката си и парира 11-метровия наказателен удар.

В 27-мата минута нова комбинация между Меси и Неймар завърши с гол на аржентинеца и така Барса удвои преднината си.

Последваха пропуски на Луис Суарес, Андре Гомеш, Иван Ракитич и Неймар, които можеха да направят резултата катастрофален за Селтик още преди да са изминали и 30 минути от срещата. Бразилецът вкара третия гол в мача за Барселона в 50-та минута, когато от фаул изпрати топката в горния десен ъгъл на вратата на Де Врийс.

Иниеста засече топката от въздуха девет минути по-късно за 4:0, а 60 секунди след това Лионел Меси оформи своя хеттрик, когато получи пас от Луис Суарес. Барселона реализира шести гол в 75-та минута, когато Неймар подаде към Луис Суарес, който овладя топката на гърди, след което се завъртя и от воле разстреля Де Врийс.

В 88-ата минута уругваецът оформи крайното 7:0.