След невероятна драма Лудогорец е аут от Шампионската лига

Двата гола на Вандерсон не стигнаха на Лудогорец тази вечер и след поредния луд мач в Европа българският шампион отпадна Снимка: ludogorets.com

След изключително драматичен мач в Разград Лудогорец отпадна от Шампионската лига с горчива победа с 3:1 над израелския Апоел Беер Шева.

Победата на Апоел с 2:0 в първия мач и голът им на чужд терен тази вечер ги класираха за плейофите на Лигата, докато Лудогорец ще продължи участието си в евротурнирите в плейофите на Лига Европа.

След час игра срещата се развиваше идеално за българския шампион, който водеше с 3:0 с два гола на Вандерсон и един на Марселиньо, но впоследствие всичко се обърна.

Иначе Лудогорец изигра идеално първо полувреме, в което заличи пасива си от първия мач.

Още в 9-ата минута домакините направиха перфектна контраатака и с първото си положение в мача откриха резултата. Марселиньо се пребори в центъра, направи двойно подаване с Кафу и се освободи на десния фланг, където центрира остра топка. Тя дойде удобно за нисичкия Вандерсон и той с глава я прати във вратата на Хаимов - 1:0.

Разградчани продължиха да са по-опасни на терена и създадоха нови две положения, а Вандерсон продължаваше да е най-острият футболист в зелено. Първо негов удар беше блокиран точно пред вратата, после стреля по диагонала вдясно, но малко встрани от вратата.

За да дойде 33-ата минута, когато капитанът Дяков пусна дълга топка от центъра през зле подредената защита на Апоел, Вандерсон се измъкна от засадата, изпревари излезлия Хаимов и на празна врата вкара втория си гол в мача за 2:0.

В началото на второто полувреме гостите играеха все по-сковано, докато Лудогорец беше уверен на терена и нанесе нов удар.

В 55-ата минута удар на Марселиньо беше блокиран, но отскочилата топка мина през Кафу, а след това Кешеру с глава я свали към нахлулия в наказателното поле Марселиньо и той с левия крак направи Хаимов безпомощен за трети път - 3:0 за Лудогорец.

В 61-ата минута обаче Апоел Беер Шева като от нищото се върна в мача с първото си реално положение. Кафу загуби една топка в центъра и при контраатаката Нвакаеме изведе Гадир, който стреля, а заради рикошет в краката на Козмин Моци топката стана невъзможна за вратаря Брун - 1:3.

Оттам нататък Лудогорец се нуждаеше от задължителен гол до края и хвърли всичко в атака, докато защитата се оголи и допусна редица инфарктни положения.

В 73-ата минута Гадир не уцели вратата при идеална възможност фронтално срещу Брун.

В 80-ата минута Марселиньо вкара във вратата на Апоел, но голът му правилно беше отменен за засада. Пет минути по-късно в другото наказателно поле Игор Пластун отклони с ръка центриране отдясно и реферът отсъди дузпа.

Нигериецът Огу обаче шутира безобразно над вратата от бялата точка и надеждите за Лудогорец останаха. В последните минути драмата продължи с два червени картона: първо Охана от гостите беше изгонен за втори жълт картон, а в 95-ата минута Марселиньо си изпусна нервите и удари противников футболист, за което получи директен червен картон.

Веднага след това Лудогорец отново оцеля, защото Нвакаеме удари греда, само че за повече положения нямаше време - и така „орлите" приключиха с Шампионската лига в третия предварителен кръг.