Атлетико приключи Байер още в Германия | webcafe.bg

Атлетико приключи Байер още в Германия

21.02.2017, 23:30 (обновена 22.02.2017, 00:27)
Байер Леверкузен - Атлетико Мадрид 2:4

Атлетико откри головата си сметка още в 17-ата минута с експлозивно изпълнение на Саул, а до края вкара още три пъти и гледа уверено към реванша

Атлетико Мадрид удари Байер Леверкузен с 4:2 като гост в първи двубой от осминафиналите на Шампионската лига и до голяма степен си гарантира класиране в следващата фаза.

Домакините не показаха, че притежават необходимата класа, за да се противопоставят на "дюшекчиите" и четирите допуснати гола на чужд терен не им дават особени надежди на реванша.

Резултата тази вечер откри Саул Нигес в 17-ата минута със страхотно индивидуално изпълнение - параболичен удар извън наказателното поле, при който Бернд Лено нямаше никакъв шанс.

В 25-ата минута елементарна грешка на централния защитник на домакините Драгович позволи на Гамейро да напредне и да изведе Гризман в чиста позиция, а той не пропусна да направи 2:0 за Атлетико.

До почивката двата отбора си размениха по още едно добро положение, а през второто полувреме Байер показа характер и се върна в мача. В 48-ата минута Белараби върна един гол за домакините и при 1:2 мачът изглеждаше непредсказуем, но за кратко. В 58-ата минута Драгович задържа Гамейро точно пред наказателното поле, французинът падна в пеналта и съдиите отсъдиха дузпа за Атлетико.

От бялата точка Гамейро стреля в центъра на вратата и направи резултата 3:1 за отбора на Диего Симеоне.

Десетина минути по-късно обаче вратарят на гостите Моя направи груба грешка като боксира едно центриране точно в краката на Стефан Савич, топката рикошира и влезе във вратата - автогол на Савич и 2:3.

Влезлият като резерва Фернандо Торес приключи интригата три минути преди края на редовното време и вкара с глава за крайното 4:2.

Oще: автогол  александър драгович  антоан гризман  атлетико  атлетико мадрид  байер  байер леверкузен  белараби  диего симеоне  дузпа  карим белараби  кевин гамейро  приключи  саул нигес  стефан савич  фернандо торес  шампионска лига