Реал не прости на 10 от Байерн и превзе "Алианц Арена" | webcafe.bg

Реал не прости на 10 от Байерн и превзе "Алианц Арена"

12.04.2017, 23:28 (обновена 13.04.2017, 09:54)
Байерн Мюнхен - Реал Мадрид 1:2

Трима от основните действащи лица в мача - Роналдо стана герой с двата си гола, Нойер положи неимоверни усилия на вратата на Байерн, а Хави Мартинес лековато си изкара два жълти картона и съсипа отбора си

Реал Мадрид сломи Байерн Мюнхен с 2:1 като гост в битката на колосите на четвъртфиналната фаза в Шампионската лига.

"Белия балет" се възползва от численото си предимство през второто полувреме и постигна обрат срещу домакините, с което влиза в ролята на фаворит в реванша след шест дни на "Бернабеу".

Кристиано Роналдо отново беше решаващият играч за Реал с двата си гола, преди това Артуро Видал откри за Байерн, а впоследствие пропусна и дузпа в един от ключовите моменти.

През последния половин час баварците играха с 10 души заради двата жълти картона на бранителя Хави Мартинес за нарушения срещу Роналдо.

Мачът на "Алианц Арена" започна по-добре за Реал Мадрид и направилият героични спасявания Мануел Нойер успя с мъка да отклони в гредата изстрел на Бензема с глава.

Първият удар обаче нанесе Байерн, а минутата беше 25-а. Тиаго Алкантара центрира от корнер, Артуро Видал се измъкна от Начо и отправи истински снаряд с глава, който беше твърде силен за Кейлор Навас - 1:0 за домакините.

Последваха добри минути за Байерн до края на полувремето и в 45-ата минута баварците получиха дузпа, макар и незаслужено.

Рибери финтира няколко пъти пред наказателното и отправи силен изстрел, Карвахал прибра ръката си и отклони топката с тяло, но реферът Никола Рицоли погрешно отсъди наказателен удар за германския тим.

Артуро Видал застана зад топката и стреля необяснимо силно и неточно, изпращайки топката над вратата на Навас.

Пропускът разколеба тима на Карло Анчелоти, а Реал излезе по-силен през второто полувреме. Още в 47-ата минута Карвахал центрира идеално към Кристиано Роналдо отдясно и португалецът засече с десния крак в далечния ъгъл на Нойер - 1:1.

Между 58-ата и 61-ата минута Хави Мартинес лековато си изкара два жълти картона за откровени нарушения срещу Роналдо и за останалия с човек по-малко Байерн следваха тежки минути до края.

В поредица от случаи Мануел Нойер правеше чудеса на вратата на домакините и показа изключителен рефлекс при удари на Роналдо и Бензема. В 77-ата минута обаче и стражът остана безпомощен.

Резервата Марко Асенсио центрира ниско отляво, Роналдо засече топката с бутоните, прекара я между краката на Нойер и отново се озова в прегръдките на съотборниците си - 2:1 за Реал.

До края гостите можеха да вкарат още и до голяма степен да си гарантират класирането, но Марсело изпусна от чиста позиция, а след 90-ата минута Рамос вкара с глава от статично положение, но беше в засада.

Oще: артуро видал  байерн мюнхен  вратар  втори жълт картон  дузпа  зинедин зидан  карим бензема  карло анчелоти  кейлор навас  кристиано роналдо  мануел нойер  марко асенсио  не прости  реал мадрид  спасяване  тиаго алкантара  хави мартинес  центриране  червен картон  човек по-малко  шампионска лига