Роналдо съсипа и Атлетико, Реал докосва финала

Роналдо вече има 10 гола в 11 мача в Шампионската лига този сезон. Пет от тях паднаха в двата мача с Байерн на четвъртфиналите, а нови три той отбеляза тази вечер на Атлетико Снимка: Getty Images

Реал Мадрид разби градския съперник Атлетико с 3:0 в първи полуфинален мач от Шампионската лига, игран на „Сантяго Бернабеу".

С три гола на звездата Кристиано Роналдо „кралете" взеха чиста победа и са почти сигурни участници на финала в Кардиф - където ще гонят рекорден 12-и трофей в турнира и ще опитат да станат първия тим, спечелил Лигата в две поредни години.

Домакините започнаха по-силно и напълно доминираха над Атлетико в първата част на полувремето. В 6-ата минута пробив на Карвахал отдясно завърши с удар, спасен от Ян Облак. При добавката на Бензема словенецът отново реагира светкавично и изби в корнер.

При следващото положение за Реал голът вече беше налице. Серхио Рамос центрира към Роналдо от десния фланг - португалецът беше в засада, но не игра с топката. Топката се върна на фланга, където Каземиро повторно центрира, Роналдо вече беше в редовна позиция и с глава откри резултата - 1:0 за „Белия балет".

Натискът на Реал продължи и Облак отново трябваше да се намесва при удар на Иско.

Най-доброто положение за Атлетико дойде в 17-ата минута, когато Гамейро получи хубаво подаване зад защитата, но Кейлор Навас излезе навреме и пресече топката.

В 24-ата минута малко раздели Лука Модрич от целта при шут извън наказателното поле. След това Роналдо намери Бензема и французинът засече кълбото със задна ножица, но ударът мина малко над вратата.

Към края на полувремето играта стана по-равностойна и предимството на Реал не беше толкова осезаемо, макар че „кралете" продължаваха да владеят топката, а темпото оставаше високо. В 46-ата минута Карвахал се приземи лошо при единоборство със Саул и контузи прасеца си, а на негово място влезе Начо.

През второто полувреме гостите започнаха по-агресивно, а Диего Симеоне опита да раздвижи отбора си с двойна смяна.

Атлетико излезе по-напред и пресираше добре, но не успяваше да създава голови положения. Реал се прибра, уби темпото и изчакваше грешка на съперника си - която дойде в 73-ата минута. При неразбирателство в защитата на Атлетико Диего Годин не успя да изчисти, а после Филипе Луис изби точно в крака на Роналдо.

Португалецът изчака топката да тупне и с безпощаден удар от въздуха вкара втория си гол в мача.

„Дюшекчиите" вече нямаха какво да губят и тръгнаха да търсят гол до края, който да запази интригата в реванша. Но в 86-ата минута Реал нанесе трети удар.

Резервата Лукас Васкес проби отдясно до самата аутлиния, центрира топката по земя в наказателното, Каземиро я пропусна и тя стигна до непокрития Роналдо, който нямаше проблем да оформи хеттрика си - 3:0.

Така „Белия балет" е абсолютен фаворит на реванша след 8 дни и ще следи с интерес утрешната среща между Монако и Ювентус в другия полуфинал.