Роналдо съсипа и Атлетико, Реал докосва финала | webcafe.bg

Роналдо съсипа и Атлетико, Реал докосва финала

02.05.2017, 23:31 (обновена 03.05.2017, 11:39)
Реал Мадрид - Атлетико Мадрид 3:0

Роналдо вече има 10 гола в 11 мача в Шампионската лига този сезон. Пет от тях паднаха в двата мача с Байерн на четвъртфиналите, а нови три той отбеляза тази вечер на Атлетико

Реал Мадрид разби градския съперник Атлетико с 3:0 в първи полуфинален мач от Шампионската лига, игран на „Сантяго Бернабеу".

С три гола на звездата Кристиано Роналдо „кралете" взеха чиста победа и са почти сигурни участници на финала в Кардиф - където ще гонят рекорден 12-и трофей в турнира и ще опитат да станат първия тим, спечелил Лигата в две поредни години.

Домакините започнаха по-силно и напълно доминираха над Атлетико в първата част на полувремето. В 6-ата минута пробив на Карвахал отдясно завърши с удар, спасен от Ян Облак. При добавката на Бензема словенецът отново реагира светкавично и изби в корнер.

При следващото положение за Реал голът вече беше налице. Серхио Рамос центрира към Роналдо от десния фланг - португалецът беше в засада, но не игра с топката. Топката се върна на фланга, където Каземиро повторно центрира, Роналдо вече беше в редовна позиция и с глава откри резултата - 1:0 за „Белия балет".

Натискът на Реал продължи и Облак отново трябваше да се намесва при удар на Иско.

Най-доброто положение за Атлетико дойде в 17-ата минута, когато Гамейро получи хубаво подаване зад защитата, но Кейлор Навас излезе навреме и пресече топката.

В 24-ата минута малко раздели Лука Модрич от целта при шут извън наказателното поле. След това Роналдо намери Бензема и французинът засече кълбото със задна ножица, но ударът мина малко над вратата.

Към края на полувремето играта стана по-равностойна и предимството на Реал не беше толкова осезаемо, макар че „кралете" продължаваха да владеят топката, а темпото оставаше високо. В 46-ата минута Карвахал се приземи лошо при единоборство със Саул и контузи прасеца си, а на негово място влезе Начо.

През второто полувреме гостите започнаха по-агресивно, а Диего Симеоне опита да раздвижи отбора си с двойна смяна.

Атлетико излезе по-напред и пресираше добре, но не успяваше да създава голови положения. Реал се прибра, уби темпото и изчакваше грешка на съперника си - която дойде в 73-ата минута. При неразбирателство в защитата на Атлетико Диего Годин не успя да изчисти, а после Филипе Луис изби точно в крака на Роналдо.

Португалецът изчака топката да тупне и с безпощаден удар от въздуха вкара втория си гол в мача.

„Дюшекчиите" вече нямаха какво да губят и тръгнаха да търсят гол до края, който да запази интригата в реванша. Но в 86-ата минута Реал нанесе трети удар.

Резервата Лукас Васкес проби отдясно до самата аутлиния, центрира топката по земя в наказателното, Каземиро я пропусна и тя стигна до непокрития Роналдо, който нямаше проблем да оформи хеттрика си - 3:0.

Така „Белия балет" е абсолютен фаворит на реванша след 8 дни и ще следи с интерес утрешната среща между Монако и Ювентус в другия полуфинал.

Oще: атлетико  атлетико мадрид  белия балет  диего симеоне  дюшекчиите  зинедин зидан  каземиро  кейлор навас  кралете  кристиано роналдо  лука модрич  лукас васкес  полуфинал  реал  реал мадрид  серхио рамос  трофей  филипе луис  финал  фланг  хеттрик  центриране  шампионска лига  ян облак