Стратегическо 0:0 срещу Байер класира Атлетико Мадрид на 1/4-финал в Шампионска лига | webcafe.bg

15.03.2017, 23:33 (обновена 16.03.2017, 00:01)
рту

Снимка: © Getty

Преди две години двата отбора се срещнаха на същата фаза и Атлетико се наложи след дузпи.

Атлетико Мадрид и Байер Леверкузен не си отбелязаха гол в реванша от 1/8-финал реванш от Шампионската лига на "Висенте Калдерон, а това 0:0 класира "дюшекчиите" напред, след като момчетата на Диего Симеоне победиха с 4:2 при гостуването си.

През първото полувреме до по-чисти положения стигнаха домакините, но две вещи намеси в края на вратаря Лено запазиха нулевото равенство преди почивката.

След подновяването на играта Атлетико Мадрид продължи да играе тактически дисциплинирано и да следва плана си, като отбраната на „дюшекчиите“ се пропука в 67-ата минута, но Ян Облак си свърши работата.

В заключителните минути Байер Леверкузен опита отчаян финален натиск, който обаче не се увенча с успех.

Oще: голове  директни елиминации  манчестър сити  монако  фалкао  шампионска лига