Барса мачка и с 10 души, триото на ПСЖ с нова наказателна акция

Звездите на ПСЖ разгромиха с лекота Андерлехт Снимка: Getty Images
Звездите на ПСЖ разгромиха с лекота Андерлехт

Барселона постигна трети успех от три мача в група D на Шампионската лига след 3:1 над гостуващия Олимпиакос.

Лионел Меси вкара своя гол номер 100 в евротурнирите с попадението си за 2:0 в 61-ата минута, след като в началото Николау си беше вкарал автогол и беше дал преднина на Барса.

В края на първото полувреме Жерар Пике вкара гол с ръка, което съдиите забелязаха и за проявата си защитникът беше изгонен с втори жълт картон. Така Барселона доигра с 10 души, но победата на каталунците не подлежеше на съмнение. Малко след като Меси покачи на 2:0 се разписа и Люка Дин, а в края Николау отбеляза почетния гол за гостите.

В другия двубой от групата Ювентус срещна доста трудности с гостуващия Спортинг, но в крайна сметка победи с 2:1. Алекс Сандро си вкара автогол още в 12-ата минута, но 29-ата Пянич изравни от пряк свободен удар. Победата за Юве дойде едва шест минути преди края на редовното време, когато Манджукич с глава донесе трите точки.

В група B Пари Сен Жермен постигна още една разгромна победа - 4:0 над Андерлехт.

Големите фигури в нападение Мбаре, Кавани и Неймар се разписаха по веднъж за успеха, а в края Анхел Ди Мария вкара четвъртия гол.

ПСЖ убедително води в групата с 9 т. и голова разлика 12:0. Втори е Байерн Мюнхен, който удари Селтик с 3:0 и събра 6 т.