Ливърпул се подигра със Спартак и спечели групата | webcafe.bg

Ливърпул се подигра със Спартак и спечели групата

06.12.2017, 23:54 (обновена 07.12.2017, 00:11)
Ливърпул - Спартак Москва 7:0

Салах продължи резултатното си представяне от началото на сезона, както и целият отбор на Ливърпул. Египтянинът отбеляза последния гол днес

Ливърпул смаза Спартак Москва със 7:0 в последния си мач от група "Е" на Шампионската лига и се класира напред като първи отбор в групата.

Възпитаниците на Юрген Клоп играха безапелационно срещу безпомощния съперник и можеха да вкарат и още, а за допускане на неприятна изненада не можеше да става и дума. Още в 4-ата минута Ливърпул получи дузпа, след като Салах беше туширан в наказателното поле.

Филипе Коутиньо вкара от 11-те метра за 1:0, а десетина минути по-късно завърши контраакция и направи преднината на Ливърпул съвсем комфортна. В 19-ата минута Фирмино завърши нова добра атака за 3:0 и до края "мърсисайдци" си играеха със съперника, а Спартак се предаде и до края допускаше унизителни грешки.

В началото на второто полувреме Садио Мане вкара най-красивия гол на вечерта от воле, после Коутиньо оформи хеттрика си, а в 76-ата минута Мане се разписа повторно.

Крайното 7:0 оформи Мохамед Салах 4 минути преди края на редовното време.

На второ място в група "Е" завърши Севиля, който извъртя 1:1 с Марибор, но все пак се класира за елиминациите.

Oще: група  групова фаза  дузпа  ливърпул  мохамед салах  мърсисайдци  подигра  разгром  роберто фирмино  садио мане  смаза  спартак  спартак москва  филипе коутиньо  хеттрик  шампионска лига  юрген клоп