Реал надви Борусия в голов спектакъл | webcafe.bg

Реал надви Борусия в голов спектакъл

06.12.2017, 23:33 (обновена 07.12.2017, 09:02)
Реал Мадрид - Борусия Дортмунд 3:2

Роналдо вкара красив гол, но пропусна останалите си положения и изхаби много нерви до края

Реал Мадрид и Борусия Дортмунд не изневериха на традицията да изнасят зрелищни мачове с много голове в Шампионската лига.

Тази вечер "Белия балет" победи съперника с 3:2 на "Бернабеу" и така завърши с успех груповата фаза от надпреварата. Още преди този мач беше ясно, че Реал ще завърши втори в група "H", а Борусия остана само с 2 т. и все пак продължава в Лига Европа.

Домакините дръпнаха бързо с два гола още до 12-ата минута. Първо Борха Майорал вкара първия си гол в Шампионската лига, а малко след това Кристиано Роналдо направи 2:0 с красив параболичен удар.

"Кралете" обаче пропуснаха следващите си положения и Борусия се върна в мача. В 43-ата минута Обамеянг се възползва от центриране на Шмелцер отляво и с плонж намали на 1:2. Малко след началото на второто полувреме габонецът вкара втория си гол, преодолявайки Навас от втория опит - 2:2.

В последните 20 минути Реал наложи мощен натиск, за да спечели мача и третият им гол изглеждаше въпрос на време.

Роналдо не успя да се разпише на няколко пъти, в един момент имаше основания и да бъде отсъдена дузпа за нарушение срещу него, а негов гол беше отменен заради засада.

В 81-ата минута Лукас Васкес отправи много точен удар от въздуха и с външен фалц от границата на наказателното поле преодоля Бюрки за победното 3:2.

В другия мач от групата Тотнъм, който вече си беше осигурил първото място, очаквано победи АПОЕЛ Никозия с 3:0.

Oще: борусия  борусия дортмунд  борха майорал  групова фаза  жълто-черните  кристиано роналдо  лукас васкес  пиер-емерик обамеянг  реал  реал мадрид  сантяго бернабеу  спектакъл  шампионска лига