Лудогорец успя да пробие литовския бетон в дебюта на Херо

Мисиджан вкара втория гол малко преди да бъде заменен и така Лудогорец постигна много комфортен резултат преди реванша Снимка: ludogorets.com

Лудогорец постигна много ценна победа с 2:0 над литовския Судува в първи плейоф за влизане в групите на Лига Европа.

На своя "Лудогорец Арена" шампионите на България успяха да отбележат два пъти след почивката в дебюта на новия си треньор Димитър Димитров-Херо и изглеждат почти сигурен участник в груповата фаза на турнира.

Лудогорец изигра сиво първо полувреме, в което имаше териториално предимство, но почти никакви положения, докато гостите се затвориха от самото начало.

В 8-ата минута се откри първата ситуация пред "орлите" - Абел Анисе имаше възможност да стреля от наказателното поле, но Кардум спаси удара му.

Литовците играеха изключително защитно и при всяка удобна възможност бавеха времето. Пред сгъстената отбрана Лудогорец опитваше далечни удари и центрирания, които не се получаваха.

Малко преди края на полувремето се стигна до спречкване и нервни изблици между футболистите, а Козмин Моци си изкара ненужен жълт картон за протести, заради който ще пропусне реванша.

След почивката Лудогорец усили натиска и атаките станаха по-опасни.

Така важното първо попадение най-сетне падна в 61-ата минута. Тогава Сисиньо центрира фалцово в наказателното поле, където Козмин Моци беше оставен непокрит и с неспасяем удар с глава направи 1:0.

"Орлите" използваха импулса в играта си и в 76-ата минута стигнаха до втори гол. След добра атака отляво Кешеру засече центрирането на Натанаел и Кардум направи поредното си спасяване. Топката стигна до Мисиджан, който намери страхотно топката и завърши с добавка в горния ляв ъгъл за 2:0.

До края Лудогорец можеше да убие всякаква интрига за реванша, но ревервата Жоао Пауло изпусна на два пъти. В първия случай гредата спаси Судува, а след това бразилецът не успя да уцели вратата.

Точно след седмица е реваншът в Литва, където Лудогорец трябва да довърши започнатото.