Нов спектакъл между Сити и Наполи, нова голяма победа за "гражданите" | webcafe.bg

Нов спектакъл между Сити и Наполи, нова голяма победа за "гражданите"

01.11.2017, 23:38 (обновена 02.11.2017, 00:16)
Наполи - Манчестър Сити 2:4

Сити продължава без грешка в Шампионската лига след още един зрелищен мач

Манчестър Сити направи обрат до 4:2 в гостуването на Наполи и продължава без грешка в група "F" на Шампионската лига.

В красив мач с много положения домакините поведоха в 21-ата минута след прекрасно двойно подаване между Инсиние и Мертенс, при което първият завърши за 1:0. Два гола с глава на защитниците Николас Отаменди (34-а) и Джон Стоунс (48-а) обърнаха мача и Сити поведе, но не за дълго.

В 62-ата минута Лерой Сане изрита Албиол в наказателното си поле и от отсъдената дузпа Жоржиньо направи 2:2. В следващите минути Наполи имаше шанс и да поведе, но Кайехон стреля в тялото на Едерсон, а минута след това Агуеро завърши за 3:2 прекрасна контраатака на гостите.

В 92-ата минута Рахийм Стърлинг вкара поредния си гол през сезона, за да оформи крайното 4:2.

С този успех Манчестър Сити се класира в следващата фаза на Шампионската лига и оглавява групата с 12 т. Наполи обаче е пред отпадане със своите 3 т., тъй като Шахтьор победи Фейенорд с 3:1 и събра 9 т. на второто място в класирането.

Така Наполи ще гони две задължителни победи в оставащите си два мача и ще се надява на грешка на украинците.

Oще: гражданите  група  джон стоунс  дузпа  жоржиньо  класиране  контраатака  лерой сане  лоренцо инсиние  манчестър сити  наполи  николас отаменди  пред отпадане  рахийм стърлинг  серхио агуеро  сити  спектакъл  шампионска лига  шахтьор