Впечатляващ Тотнъм спря Реал Мадрид на "Бернабеу" | webcafe.bg

Впечатляващ Тотнъм спря Реал Мадрид на "Бернабеу"

17.10.2017, 23:28 (обновена 18.10.2017, 08:32)
Реал Мадрид - Тотнъм 1:1

Ян Вертонген се кара с Роналдо след спречкването между двамата през първото полувреме. Звездата на Реал получи само жълт картон за ситуацията

Тотнъм измъкна точка срещу Реал Мадрид на "Сантяго Бернабеу" и завърши 1:1 в двубой от група H на Шампионската лига.

В красив мач на високи обороти и двата отбора имаха шансове да грабнат победата, но страхотни вратарски намеси предотвратиха падането на още голове.

Началото беше по-силно за домакините, които изпуснаха няколко ситуации. В 5-ата минута младият Хакими центрира отдясно за Роналдо и португалецът нацели гредата при удара си с глава, а Бензема не намери вратата с добавката.

В 17-ата минута опасен удар на Роналдо премина малко встрани от целта, а малко след това и Тотнъм показа потенциала си в нападение. Хари Кейн стреля с глава след корнер, но Навас спаси от непосредствена близост.

"Шпорите" играеха все по-добре и в 28-ата минута поведоха. След центриране към Хари Кейн отдясно Рафаел Варан нямаше как да реагира, топката се заплете в краката му и френският защитник си отбеляза автогол - 1:0 за Тотнъм.

Само три минути по-късно Уго Лорис спаси силен удар на Иско.

Реал успя да изравни три минути преди края на полувремето. Серж Орие очевидно препъна Тони Кроос с непремерен шпагат и реферът отсъди дузпа. Роналдо не сгреши от бялата точка и възстанови равенството - 1:1.

Втората част започна с няколко уникални спасявания на Лорис при удар с глава на Бензема отблизо и след това при много точен шут на Роналдо под гредата.

Тотнъм можеше да вкара втори гол в 70-ата минута, когато Йоренте изведе Хари Кейн очи в очи с Навас, но вратарят някак успя да се протегне и да спаси удара на нападателя в далечния ъгъл. Две минути по-късно Навас отново се намеси героично при изстрел на Ериксен.

Реал и Тотнъм събраха по 7 т. и еднаква голова разлика на върха в класирането.

В другия мач от група H АПОЕЛ Никозия измъкна 1:1 от Борусия Дортмунд у дома, като това беше първа точка и за двата тима в групата.

Oще: автогол  бернабеу  впечатляващ  вратари  дузпа  карим бензема  кейлор навас  кристиано роналдо  намеси  равенство  рафаел варан  реал мадрид  сантяго бернабеу  спасявания  спря  тони кроос  тотнъм  уго лорис  хари кейн  шампионска лига