Дузпа менте закопа Лестър срещу Атлетико | webcafe.bg

Дузпа менте закопа Лестър срещу Атлетико

12.04.2017, 23:30 (обновена 13.04.2017, 00:13)
Атлетико Мадрид - Лестър 1:0

Олбрайтън спъва Антоан Гризман пред наказателното поле. Съдията Йонас Ериксон прецени, че това е дузпа и така донесе победата на Атлетико

Атлетико Мадрид постигна важна победа с 1:0 на "Висенте Калдерон" срещу Лестър в мач от четвъртфиналната фаза на Шампионската лига.

Испанският тим се затвърди като фаворит в сблъсъка, но интригата остава отворена за реванша в Англия идния вторник.

Единственият гол в мача падна от несъществуваща дузпа за нарушение на Марк Олбрайтън срещу Антоан Гризман, което обаче беше извън пеналта. Ситуацията се случи в 28-ата минута. Гризман беше точен от бялата точка и откри резултата.

Като цяло, Атлетико имаше преимущество през целия мач и редеше пропуски, а Лестър се бранеше със сетни усилия и рядко атакуваше.

Далечен изстрел на Коке в 5-ата минута срещна гредата, после Караско и Гризман не успяха да вкарат. През второто полувреме добра възможност се откри пред Торес, който обаче се подхлъзна точно преди да стреля и изпрати топката в тъч.

Така Атлетико пропусна да реши всичко още в първия двубой, а Лестър ще се надява на съвсем различно представяне на свой терен, за да има шансове да сътвори поредно чудо.

Oще: антоан гризман  атлетико  атлетико мадрид  висенте калдерон  двубой  дузпа  закопа  интрига  лестър  марк олбрайтън  менте  минимална загуба  четвъртфинал  шампионска лига