Ювентус пребори коравата Севиля и се класира напред

Бонучи се радва след решаващия си гол, с който Ювентус излезе напред и в крайна сметка се класира за следващата фаза Снимка: Getty Images

Ювентус се пребори за труден обрат и надделя с 3:1 при гостуването на Севиля в Шампионската лига.

Така италианците оглавиха група H и си осигуриха класиране в следващата фаза, като минаха пред Севиля в класирането с 11 т. Севиля е с 10, а третият Лион е със 7, така че испанците ще трябва да се борят за класирането в последния си мач - гостуване именно на Лион. Французите трябва да победят поне с 2:1 или с над два гола разлика, за да изместят Севиля.

Тази вечер на "Рамон Санчес Писхуан" испанският отбор започна страхотно и в 9-ата минута поведе с майсторски гол на защитника Пареха. Франко Васкес обаче си изкара два бързи жълти картона в 31-ата и 36-ата минута и остави своите с човек по-малко до края на нервния мач. Треньорът на домакините Хорхе Сампаоли също беше изгонен от съдията Марк Клатенбърг в началото на второто полувреме за непрестанните си протести.

Юве успя да изравни резултата в самия край на полувремето, когато Клатенбърг свири дузпа за леко задържане за фланелката на Меркадо срещу Бонучи. Маркизио стреля под плонжа на Серхио Рико и направи 1:1.

През втората част Севиля не отстъпваше и показа боен дух, въпреки че беше с 10 души. Мачът си оставаше равностоен и изглеждаше справедливо да завърши наравно, но в 84-ата минута Бонучи отправи страхотен изстрел от движение извън наказателното поле за 2:1 за Юве. В добавеното време засада на Марио Манджукич не беше вдигната, той овладя топката и се възползва от уморената отбрана на Севиля, за да фиксира крайното 3:1.