Ливърпул профука аванс от три гола в нов трилър срещу Севиля | webcafe.bg

Ливърпул профука аванс от три гола в нов трилър срещу Севиля

21.11.2017, 23:35 (обновена 22.11.2017, 00:07)
Севиля - Ливърпул 3:3

Гуидо Писаро се радва с щаба на Севиля след изравнителния си гол в добавеното време

Ливърпул изпусна преднина от 3:0 в гостуването на Севиля от група "Е" на Шампионската лига и срещата завърши при инфарктното 3:3.

"Мърсисайдци" владееха положението през първото полувреме, но след почивката позволиха на домакините да измъкнат точката. Още във 2-ата минута, при първия си ъглов удар, Ливърпул откри с гол на Роберто Фирмино след отклонена от Вайналдум топка.

Впоследствие Севиля натисна и изпусна няколко положения, а удар на Нолито беше спасен от Кариус и се удари в гредата.

В 22-ата минута Садио Мане направи 2:0 за Ливърпул с идентичен гол на първия - този път Фирмино отклони топката след центрирането от корнер и Мане с глава удвои. В 30-ата минута при нова отлична атака на гостите Рико спаси удара на Мане, но Фирмино на празна врата покачи на 3:0.

През втората част калпавата защита на "мърсисайдци" и най-вече Алберто Морено върнаха домакините в мача.

В 51-ата минута Морено първо направи ненужен фаул, а после позволи на Бен Йедер да засече центрирането на Банега за 1:3.

В 60-ата минута Морено подари топката на Бен Йедер и после го спъна в наказателното поле, а от отсъдената дузпа френският нападател вкара втория си гол за 2:3.

Впоследствие Ливърпул пропусна поредица от положения, за да убие интригата, и накрая тимът на Клоп беше наказан. В 93-ата минута защитата се провали при един корнер и остави Гуидо Писаро да овладее и да прокара топката във вратата за крайното 3:3.

Все пак Ливърпул остава на първото място в групата с 9 т., Севиля е на втората позиция с 8.

Спартак Москва стигна само до 1:1 срещу Марибор, след като допусна изравнително попадение в края, и остава с 6 т.

Oще: аванс  алберто морено  грешки  гуидо писаро  дузпа  защита  корнер  ливърпул  мърсисайдци  профука  роберто фирмино  садио мане  севиля  трилър  уисам бен йедер  шампионска лига