Най-бързият печели

Като играч на Валенсия Давид Вия стана автор на най-бързия хеттрик в Ла Лига Снимка: Getty images/guliver photos
Като играч на Валенсия Давид Вия стана автор на най-бързия хеттрик в Ла Лига
С трите си гола срещу Лече Кевин Принс-Боатенг стана автор на най-бързия хеттрик в Европа до този момент Снимка: Getty Images
Като футболист Марко ван Бастен е автор на два бързи хеттрика - срещу ИФК Гьотеборг и срещу Аталанта Снимка: Getty Images
Джърмейн Дефоу вкарва втория най-бърз хеттрик в историята на Висшата лига
Роби Фаулър е автор на най-бързия хеттрик във Висшата лига Снимка: Getty Images
Роби Фаулър е автор на най-бързия хеттрик във Висшата лига

10. Кевин Принс-Боатенг: Лече-Милан 3:4, 14 минути

Лионел Меси и Кристиано Роналдо може и да вкарват по три гола всяка втора седмица, но именно на Кевин Принс-Боатенг се падна честта да вкара най-бързия хеттрик до този момент в Европа. Подвигът му е още по-забележителен заради факта, че той се появи като резерва при резултат 0:3 и стана основната причина за успеха с 4:3 на Милан срещу Лече.

9. Марко Ван Бастен: Милан - ИФК Гьотеборг 4:0, 10 минути

Майсторът на страхотните изпълнения вкара едно от най-красивите попълнения в историята на Шампионската лига изобщо именно срещу ИФК Гьотеборг - с акробатично изпълнение извън наказателното поле. Този гол засенчи факта, че Ван Бастен всъщност бе автор и на четирите попадения срещу шведите, а хеттрика му бе отбелязан само за 10 минути

8. Оле Гунар Солскяр: Нотингам Форест - Манчестър Юнайтед 1:8, 10 минути

В този двубой норвежецът с бебешкото лице доказа за пореден път защо е считан за суперрезерва. Преди да се появи на терена Манчестър Юнайтед вече си бе осигурил надеждна преднина от 4:1. Солскяр получи шанс за изява в последните 20 минути и за това време успя да вкара още четири гола. Хеттрикът му бе отбелязан само за 10 минути. И макар да не е най-бързият в историята това не важи за рекорда му от четири попадения вкарани само за 12 минути.

7. Ласло Киш: Унгария - Ел Салвадор 10:1, 7 минути

В първия си мач от Световното първенство през 1982 г. Унгария поведе с 5:0 преди на терена да се появи Ласло Киш. Той замени Андрас Торошик и набързо вкара три гола, с които наказа смелостта на Ел Салвадор да отбележат почетно попадение преди това.

6. Джърмейн Дефо: Тотнъм - Уигън 9:1, 7 минути

Джърмейн Дефо е едва третият играч в Англия, който е отбелязал пет гола в един мач. Прави го в двубоя срещу Уигън, като три от попаденията са вкарани само за седем минути. Това е вторият най-бърз хеттрик в историята на Висшата лига.

5. Марко ван Бастен: Милан - Аталанта 3:1, 6 минути

Холандецът присъства с още едно свое постижение в класацията. Мнозина може да мислят, че трите попадения срещу ИФК Гьотеборг са страхотно представяне, но това съвсем не е рекорд за Ван Бастен. Сезон преди това той вкарва три гола на Аталанта само за 6 минути. През този сезон Милан приключва като шампион, благодарение и на неговото страхотно представяне и отбелязаните 25 гола в 31 срещи.

4. Давид Вия: Атлетик (Билбао) - Валенсия 0:3, 5 минути

Доста преди да изпревари Раул и да стане реализатор №1 на Испания за всички времена, Давид Вия стана автор на най-бързия хеттрик в Ла Лига. 10 минути преди края резултатът от срещата на стадион "Сан Мамес" бе 0:0. На Вия обаче бе достатъчно само половината от това време, за да вкара три гола и да разбие сърцата на феновете на Атлетико.

3. Роби Фаулър: Ливърпул - Арсенал 3:0, 4 минути

Легендата на Ливърпул Роби Фаулър е авторът на най-бързия хеттрик в историята на Висшата лига. Само за 4,33 минути той на три пъти проби отбраната на Арсенал в двубоя между двата тима, игран през 1994 г. Това бе напълно достатъчно за тима му да стигне до класическа победа над "артилеристите".

2. Герд Мюлер: Фортуна (Дюселдорф) - Байерн (Мюнхен) 6:5, 4 минути

Бомбардировача е машина за голове. С над 600 попадения в цялата му кариера в доста срещи той е успявал да вкара хеттрик. Но най-бързия такъв е в мача срещу Фортуна (Дюселдорф). Епичната битка завършва с общо 11 гола, а Мюлер бележи три само за 4 минути. Въпреки геройското му постижение той се оказва на губещата страна.

1. Томи Рос: Рос Каунти - Наирн Каунти 8:1, 90 секунди

Съвсем наскоро вкараните през 1964 г. три гола от Томи Рос бяха официално признати за най-бързия хеттрик в историята на футбола. По това време Томи е само на 18 години, освен това в този двубой бележи общо 7 попадения. Три от тях за фантастичните 90 секунди. Забележителен обаче е фактът, че постижението му не е записано в Книгата на рекордите "Гинес". Рос обаче е убеден, че постижението му ще си остане ненадминато. "Ще бъде много трудно някой да вкара три гола за минута и половина, защото радостта след попадение продължава по една минута. В онези времена нямаше прегръдки и целувки, нямаше поздравления. Когато някой отбележеше просто се връщаше към централната линия. Капитанът пък го потупваше по главата, казваше му "Браво, сине" и толкова", обяснява Рос.