Неудържим Роналдо поведе Реал в магическа вечер на "Бернабеу"

Хеттрик на Кристиано Роналдо прати Реал на полуфиналите
Феновете бяха готови за голям мач още с пристигането на „кралете” на стадиона
Преди началото на мача „Бернабеу” замлъкна в памет на Педро де Фелипе и му оказа заслужена чест

Реал Мадрид показа защо влезе като фаворит в реванша срещу Волфсбург, дори и при изоставане от 0:2 в първата среща.

„Белите” обещаха ад и показаха на какво са способни.

„Сантяго Бернабеу” замлъкна преди първия съдийски сигнал в памет на бившия футболист на „белите” Педро де Фелипе и му оказа заслужена чест.

Реал натисна още в първите минути и бързо-бързо заличи изоставането си от първия мач. Кристиано Роналдо вкара два гола в рамките на 60 секунди и изравни общия резултат на 2:2.

Това бяха попадения 14 и 15 за португалеца в тазгодишното издание на Шампионската лига. След двата бързи гола Реал отстъпи малко от педала на газта, прие играта в своето поле и задържа аванса си от два гола до почивката.

Единствено един далечен удар на Луиз Густаво притесни Навас, но костариканският страж уверено изби.

„Вълците” трябваше да направят и принудителна смяна 10-ина минути преди почивката, след като Юлиян Дракслер получи травма и бе заменен от Макс Крузе.

Втората част също започна с по-сериозно владеене на топката от страна на домакините, но положенията пред Беналио не изобилстваха.

20 минути след подновяването на играта дяволски късмет спаси „вълците”.

Рамос засече центриране от корнер, топката рикошира в страничната греда, мина зад Беналио, но швейцарският страж я спаси на голлинията.

Но отново дойде времето на Кристиано. Пряк свободен удар малко пред дъгата. Шут на Роналдо, с малко късмет, топката мина между играчите в стената и се заби в долния ляв ъгъл на Беналио.

3:0 за Реал и хеттрик за Роналдо. Негов гол №16 в тазгодишното издание на турнира. В последните минути Беналио спаси опасни удари на Бензема, Хесе и Бейл и предотврати пълен разгром за Волфсбург.

Така, Реал си осигури място на полуфиналите за шеста поредна година и гледа към Единайсетата.

Жребият за полуфиналите е в петък, 15 април, от 12:30 часа българско време.