Цвети този път загуби в турнира на Шампионките

Цвети този път не успя да постигне победа на големия турнир, който се провежда в София Снимка: Getty images

Първата тенис ракета на България при жените Цветана Пиронкова загуби втория си мач от група „Средец" на турнира на Шампионките в София, който е с награден фонд 750 000 долара. Участващата с "уайлд кард" и поставена под номер 8 наша тенисистка бе надиграна от третата в схемата Мария Кириленко (Русия) с 1:6, 4:6 след 1:24 часа игра пред около 5000 зрители в зала "Арена Армеец". По този начин българката ще трябва задължително да победи в петък друга рускиня - 19-а в света Надя Петрова, за да се класира за полуфиналите на турнира.

Мачът започна с лек „инцидент" за Кириленко, която около минута не успя да откопчае ципа на горнището си и дори се наложи представител на WTA да й помага, за да може да започне срещата. След това обаче рускинята бе блестяща на корта и не остави шансове на Пиронкова, побеждавайки я убедително в първия сет с 6:1.

Цвети стартира добре втория - 2:0 гейма, с ранен пробив, но не успя да задържи възходящата си форма и в крайна сметка загуби с 4:6.

Днес Пиронкова почива, но ще зарадва феновете си извън корта като в 17:30 часа ще участва в специална сесия и ще раздава автографи пред централния вход на „Арена Армеец".