Розберг взе аванс в Бахрейн

Нико Розберг взе първите две свободни тренировки в Бахрейн

С две първи места в първите две свободни тренировки за Гран при на Бахрейн започна състезателния уикенд на Нико Розберг. Победителят в Гран при на Австралия преди две седмици постигна 1.31,001 минути в най-бързата си обиколка във втората сесия, а в първата постигна 1.32,294 минути. И в двата случая другият пилот на Mercedes Люис Хамилтън завърши втори, като световният шампион не успя да се доближи на по-малко от 0,2 секунди в края на двете сесии. С времето си във втората тренировка Розберг записа постижение, с 1,5 секунди по-добро от полпозишъна на тази писта миналата година.

Трети се класира Дженсън Бътън с McLaren, на 1,2 секунди от Розберг, а пилотите на Mercedes показаха превъзходство при всички типове гуми, с които караха - от средно твърдите до супер меките, с които постигнаха най-добрите си времена.

Със супер меките сликове Себастиан Фетел и Кими Райконен не успяха да се доближат на по-малко от 1,2 секунди от времената Розберг, а 4-кратният световен шампион спря 15 минути преди края на втората тренировка заради проблем с гайката на задното му ляво колело, която се оказа недостатъчно добре завита.