Трябваше ли Салах да бъде изгонен срещу Порто? (ВИДЕО)

10.04.2019, 11:15 (обновена 11.04.2019, 18:14)

Ливърпул победи Порто с 2:0 в първия четвъртфинал в Шампионската лига и взе комфортна преднина преди реванша в Португалия след седмица.

Щастлив рикошет след удар на Наби Кейта още в петата минута и гол на Роберто Фирмино в 26-ата осигуриха успеха за „червените“.

За малко обаче Юрген Клоп се размина със сериозни проблеми преди реванша.

В заключителните минути на двубоя Мохамед Салах, който отново не се разписа, но изигра изключително силен мач и помагаше много в отбранителен план, можеше спокойно да бъде изгонен.

Египтянинът влезе в единоборство с капитана на гостите Данило Перейра, но пропусна топката и намери крака на съперника си с бутоните напред.

Всичко се случи пред погледа на Антонио Матеу Лаос, който, по принцип, е известен със строгостта си и склонността си да показва много картони, не показа дори жълт на Салах и не пожела да разгледа ситуацията на видео повторение, въпреки че потенциална възможност за директен червен картон е именно един от случаите, в които може да се използва ВАР.

Все пак, Салах извади късмет и ще бъде на линия за реванша, което ще е огромен плюс за Ливърпул в битката за достигане на полуфиналите в най-престижния европейски клубен турнир за втора поредна година.

Oще: 2018/19  антонио матеу лаос  видео  ливърпул  мохамед салах  порто  червен картон  четвъртфинали  шампионска лига