В момента в Англия няма по-добър от Азар: 4 извода след Ливърпул - Челси

Мачът не беше просто загрявка преди дербито между същите два тима в събота и зрелището напълно си заслужаваше. Ето 4 основни неща, които научихме от победата на Челси с 2:1 Снимка: Getty Images
1. Ливърпул извади старата защита с познатите проблеми

За този мач Юрген Клоп заложи на добре позната защитна четворка от не толкова далечните времена, когато в дефанзивен план отборът му беше катастрофа. С Миньоле на вратата и с Клайн, Ловрен, Матип и Морено като каре защитници няма как да е изненада, че на преден план избиха позабравени проблеми. Бековете оголваха зоните си и даваха нужното на Челси пространство, а конкретно Алберто Морено отново показа, че не става дори за резерва на Ливърпул. Виктор Моузес изтормози достатъчно левия бек, докато накрая Азар го направи за смях при победния гол на Челси. Снимка: getty

2. Азар играе все по-добре при Сари

Белгиецът показа отлична форма още на Световното първенство, а откакто играе под ръководството на Сари в Челси сякаш се подобрява с всеки следващ мач. Вече има 6 гола в 7 мача този сезон, играе по-освободено, отколкото при Антонио Конте, диктува играта и решава мачове с все повече увереност. За победния му гол срещу Ливърпул ще се говори дълго, както и за цялостното му влияние върху мача след влизането в игра през второто полувреме. Все по-често ще чуваме и гласове, че именно Азар е най-добрият играч в Англия - а ако продължава да играе така, няма да има кой да го опровергае. Поне докато сънародникът му Де Бройне е контузен. Снимка: Getty Images

3. Мората трудно ще излезе от психологическата дупка

Лошата новина за Челси през вечерта беше представянето на испанския нападател, който започва да се превръща в тежест за клуба си. В момента Мората е играч, загубил увереност в себе си и вече никой не е изненадан като го види да се проваля пред гола. Движението му си остава добро, но той не успява да е достатъчно полезен без топка, не успява и да задържа кълбото и да взаимодейства с останалите, както го прави конкурентът му Жиру. Едва ли ще прекара още дълго време в Челси, ако не претърпи някаква голяма промяна.
4. Един турнир по-малко може да се окаже в плюс за Ливърпул

За Ливърпул загубата е неприятна, но отпадането толкова рано от този турнир може да се окаже предимство - защото така "мърсисайдци" ще имат да изиграят по-малко мачове. Календарът им и без това е претоварен, а някой и друг ден почивка през седмицата може да се окаже решаващ по-късно през сезона. Този път Ливърпул изглежда има добри шансове да се бори за титлата до края, а тя е нещо, за което и Клоп, и феновете с радост биха жертвали Купата на лигата. Снимка: Getty Images

Със специален гол на Еден Азар Челси победи Ливърпул с 2:1 на "Анфийлд" и изхвърли съперника от ЕФЛ Къп в третия кръг на надпреварата.

Това е първа загуба за "червените" през сезона и тяхно първо домакинско поражение от януари насам. То дойде след пълен обрат, тъй като Даниел Стъридж изведе Ливърпул напред с акробатично изпълнение в 59-ата минута.

Влезлият от скамейката Еден Азар си изпроси пряк свободен удар в 79-ата минута, от който падна изравнителният гол, дело на Емерсон.

Съдиите разгледаха ситуацията и с ВАР, за да се убедят, че игралият с глава Рос Баркли не е бил в засада в момента на подаването, а попадението беше зачетено.

4 минути преди края Азар слаомира покрай няколко футболисти на Ливърпул, прекара топката между краката на Алберто Морено и със страхотен шут донесе успеха на своите.

И двамата треньори бяха направили по осем промени в съставите си и както може да се очаква в турнира за Купа на лигата, заложиха предимно на резерви. "Мърсисайдци" изглеждаха по-осакатени от промените, докато Челси успя да натисне от самото начало.

Следват само два дни почивка за съперниците. В събота те се срещат отново, този път на "Стамфорд Бридж" в мач от Висшата лига, само че вече ще бъдат с титулярните си единайсеторки.

Каква е добрата новина за Ливърпул и лошата за Челси след снощния резултат проверяваме в галерията с 4 извода от мача.